Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“DSİ yanlıştan dönmeli”

DSİ’nin Manyas Ovası Sağ

DSİ’nin Manyas Ovası Sağ Sahil Sulaması ve Ulaşım Yolları yapılması işi uygulama projesinde 6 ila 10 metre olan yol üst genişliğinin 2.5 metreye, 40 cm olan yol kalındığının ise 20 cm düşürülmesine Aksakal Muhtarı Metin Atıcı ve Ergili Mahalle Muhtarı Ercan Çağlar ortak tepki geldi.

Ergili Pompaj Sulaması ve Manyas Ovası Sağ Sahil Sulama Projeleri için yapılan toplulaştırma çalışmaları kapsamında Ergili ve Aksakal Mahalleri arazilerinden kesintiler yapılarak yol üst genişliğinin 6 ila 10 metre olarak bırakıldığının anımsatıldığı açıklamada “Ancak inşaatına yeni başlanılan Manyas Ovası Sağ Sahil Sulaması ve Ulaşım Yolları yapılması işi uygulama projesinde yol üst genişliği 2.5 metre olarak projelendirildiği görülmektedir. Yol üst genişliğinin 2.5 metre olarak yapılması halinde tarım ekipmanları ve biçerdöverler geçemeyecek ve mağduriyetler yaşanacaktır” denildi.

Açıklamada, DSİ’den projeyi revize ederek 2.5 metre olan yol üst genişliği 6 ila 10 metre olarak belirlenmesi ve 20 cm olan yol kalınlığının ise 40 cm yükseltilmesi talep edildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral
Sıradaki Haber Yerel seçimde siyasetin nabzı yükseldi