Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

EFT’yi İptal Edip Kaçtılar

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, ileri

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, ileri tarihli EFT işlemi kullanarak vatandaşlardan koyun satın alan dolandırıcılar, kısa sürede jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Olay, adeta iğneyle kuyu kazan jandarma çalışmaları sonucunda aydınlatıldı.

EFT’yi İptal Edip Kaçtılar

Geçimini hayvancılıkla sağlayan Şenol E. ile 35 hayvanın satışı için pazarlık yapan H.G., C.M. ve K.C. isimli dolandırıcılar, işlem sonrasında EFT’yi iptal ederek kayıplara karıştılar. İlk başta hayvanlarını satmak istemeyen Şenol E., yüksek fiyat talep etmesine rağmen sonunda 35 koyun için 400 bin Türk lirasına anlaştı.

Bankaya Gidince Gerçeği Öğrendi

Ancak, işlem tamamlandıktan sonra Şenol E.’den ödeme için IBAN numarası isteyen dolandırıcılar, sahte bir dekont göndererek parayı ödediklerini iddia ettiler. Şenol E., bankaya giderek parayı tahsil etmek istediğinde ise dolandırıldığını öğrendi. Durumu jandarma ekiplerine bildiren Şenol E., dolandırıldığını anladı.

Jandarma Ekipleri Olayı Çözdü

Jandarma ekipleri, teknik takip ve saha çalışmaları sonucunda dolandırıcıları kısa sürede yakaladı. Şüphelilerin verdikleri ödeme dekontunun aslında ileri tarihli EFT talimatı olduğu ortaya çıktı. Bankacılık uygulamasından indirilen ve ödeme yapıldığına dair algı oluşturacak şekilde hazırlanan belgenin, talimatın alışverişi takiben iptal edildiği tespit edildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik
Sıradaki Haber Alkol Denetimi 81 Bin TL Ceza Kesildi