" /> Eğitim Bir Sen 9.kez yetkili sendika oldu – Marmara Olay

 • DOLAR
  %0,66
 • EURO
  %0,89
 • ALTIN
  %0,56
 • BIST
  %4,10
Eğitim Bir Sen 9.kez yetkili sendika oldu

Eğitim Bir Sen 9.kez yetkili sendika oldu

Balıkesir’de eğitim alanında yetkili sendika olan Eğitim Bir Sen 1. Nolu Şube Başkanı Ercan Kurter, eğitim iş kolunda, Balıkesir’de 2015 yılından bu yana 9.kez yetkili sendika olduklarını söyledi

Kurter yaptığı açıklamada “Eğitim  Bir  Sen Genel Merkezimize ve Balıkesir 1 Nolu Şubemize duyulan bu güvene layık olmak için var gücümüzle çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu yıl yapılan mutabakat toplantısı ve imza altına alınan mutabakat metnine göre; Eğitim-Bir-Sen 4 bin 629 üye ile yetkiyi alırken, en yakın takipçimiz Türk Eğitim Sen ise 3 bin 563 üye sayısı ile ikinci olmuştur”dedi.

Kurter “Eğitim-Bir-Sen olarak, bir yandan kamu çalışanlarının ekonomik, özlük, sosyal ve kültürel haklarının kazanılması ve geliştirilmesi mücadelesi verirken, diğer yandan bu ülkede yaşamanın üzerimize yüklediği sorumluluk gereği bu ülkenin en temel sorunlarına da ilgisiz ve duyarsız kalmıyoruz. Bizler Eğitim Çalışanlarının bize verdiği bu sorumluluğun farkındayız. Özellikle öğretmenlerimizin nöbet görevlerine ücret almalarını sağlamak, 3600 Ek göstergenin eğitim çalışanlarımıza kazandırılması, maaşlarda iyi bir artışı sağlamak gibi kazanımları elde ettiğimiz gibi, ek ders ücretlerindeki adaletsizliği düzeltmek, memur ve hizmetlilerimizin eğitim-öğretim ödeneğini almalarını sağlamak, vergi matrahı olayının kaldırılması, Öğretmenlik Meslek Kanunundaki öğretmenlerimizi mağdur eden yanlışlıkların düzeltilmesi ve bunlara benzer birçok özlük hakkını elde etmek için var gücümüzle çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?