Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Eğitim camiası bir çınarını daha kaybetti

Emekliliğe ayrılacak olan Bandırma

Emekliliğe ayrılacak olan Bandırma İMKB Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selahattin Alkış için Mavi Restoran’da veda yemeği düzenlendi. Yemekte konuşan Okul Müdürü Selahattin Alkış “Türkiye’nin birçok yerinde görev yaptım. Şartlar ne olursa olsun bu kutsal mesleği her zaman elimden geldiği kadar hakkını vererek hem öğretmenlik hem de idarecilik yıllarımda en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Antakya Lisesinde başladığım 38 yıllık öğretmenlik hayatımın 30 yılı yönetici olarak geçti.  Meslek hayatım boyunca kendime ait kural ve ilkelerim oldu. Bu kural ve ilkeler ile mesleğimi en iyi şekilde yapmaya gayret gösterdim. Artık bayrağı birilerine teslim etme vakti geldi. Salı gününden itibaren bu kutsal görevi bırakarak emekliliğe ayrılıyorum” dedi.

-Hakkınızı helal edin

Böylesine güzel bir organizasyon hazırladıkları için mesai arkadaşlarıma teşekkür eden Alkış “Kimseye kırgınlığım yok. Eğer meslek gereği kalbini incittiğim arkadaşlarım var ise onlarda haklarını helal etmelerini istiyorum. Böylesine güzel bir okulda sizlerle birlikte olmak ve çalışmaktan dolayı çok mutluyum” ifadesini kullandı.

-Mücadeleci ruhuyla herkese örnek oldu

Bandırma İMKB Anadolu Teknik Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Alaattin Öncel, “Selahattin Alkış kişiliğiyle, çalışkanlığıyla, duruşuyla her zaman eğitimin çıtasını yükseltmek için mücadeleci ruhuyla birçok başarıya imza atarak herkesin gönlüne ve eğitim camiasına taht kurmuştur. Ömrünü eğitim ve öğretime adamış dürüst bir insan olarak yolu ve bahtı açık olsun” dedi. Yapılan konuşmaların ardından eğitime yapmış olduğu katkılarından dolayı Selahattin Alkış’a teşekkür plaketi verildi.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan,
Sıradaki Haber Karesi İHA Üssü’nde sona gelindi