Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Eğitim Haftası salgın gölgesinde kutlandı

Eğitim Haftası salgın gölgesinde kutlandı

Bandırma’da İlköğretim Haftası düzenlenen törenlerle kutlandı. Pandemi sürecinden dolayı geçtiğimiz yıllarda geniş katılımlı olarak düzenlenen kutlamalara bu yıl sınırlı sayıda katılım oldu. Cumhuriyet Meydanındaki kutlamalara Belediye Başkanı Tolga Tosun, Milli eğitim Müdürü Mutlu Aslan, İlçe Müftüsü Halil Şeker, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Belediye Meclis Üyesi Aydilek Gönenç, ADD Bandırma Şube Başkanı Serdar Polat ve okul müdürleri katıldı.

-Salgın hastalığın gölgesinde başladı

Cumhuriyet Meydanındaki çelenk koyma töreninde konuşan Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “ Yeni eğitim öğretim yılımızın ilk haftasındayız. Bu sene salgın hastalığın gölgesinde olsa da eğitim öğretim senemize heyecanla, ümitle, coşkuyla başlıyoruz. Güzel ülkemizin geleceği olacak çocuklarımız adına dualarımız; salgının tamamen sona ermesi ile okulların eski günlerdeki cıvıltılı, neşeli, eğlenceli haline dönmesi yönündedir. İnşallah uzaktan eğitimle başladığımız bu sene, kademeli olarak tüm sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitime geçeceğiz ve inşallah kıymetini derinden idrak ettiğimiz sınıflarımıza, sıralarımıza, derslerimize bir an evvel kavuşacağız” dedi.

-Başarılı bir dönem geçirdik

Mutlu “İlçemiz geçen eğitim öğretim yılında sosyal kültürel etkinliklerde, sportif müsabakalarda, farklı yurtiçi/yurt dışı projelerde, akademik başarı anlamında, mesleki açılımlar ile ve pek çok ayrı başlıkta göz dolduran bir başarıya ulaştı. Okullarımız idarecilerimiz öncülüğünde ve öğretmenlerimizin gayreti ile her geçen gün çıtayı yükselttiler. Akademik olarak LGS ve YKS sınavlarında zirvelerde olmayı başardık. Çok farklı projelerde liselerimiz ulusal müsabakalarda boy gösterdiler. Kabul olunan projelerimizle altın çağımızı yaşadık. Meslek liselerimizin üretimleri bizleri fevkalade memnun etti. İlçemize yapılan eğitim yatırımları ile pek çok okul binamızı yeniledik, yenilerini açtık” ifadesini kullandı.

Bandırma’da 16 anaokulu, 22 İlkokul, 24 Ortaokul, 22 lise , 2 Özel Eğitim Okulu, Halk Eğitim Merkezi, Rehberlik Araştırma Merkezi, Bilim Sanat Merkezi, öğretmenevi ve Mesleki Eğitim Merkezi bulunuyor. Bu kurumlarda çalışan personel sayısı ise bin 741 kişi .

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırmaspor 3 puanı tek golle aldı
Sıradaki Haber Bandırmaspor 3 puanı tek golle aldı