Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Eğitimcilerin gelir vergisi yükü azaltılmalı

Eğitimcilerin gelir vergisi yükü azaltılmalı

Eğitim Bir Sen Bandırma Şube Başkanı İsmail Gönültaş, “Eğitimcilerin gelir vergisi yükü azaltılmalı, ek dersten vergi alınmamalı” dedi. Sözleşmeli personel uygulamasının eğitim ve kamuda da sona erdirilmesi gerektiğinin altını çizen Gönültaş, mahrumiyet bölgelerinde ilave mali ve sosyal haklar getirilmesi gerektiğini söyledi. Hafta sonu öğretimi için verilen ek ders ücretinin hafta içi eğitim veren öğretmenlere de verilmesi gerektiğinin altını çizen Gönültaş “Üniversitedeki idari personelin görevleri de maaşları da motivasyonları da yükseltilmelidir. Akademik personel, fikren özgür, madden rahat, idari açıdan katılımcı olmalı, olabilmelidir. Türkiye, kılık ve kıyafet dayatma ayıbından kurtarılmalıdır” ifadelerini kullandı.

-Meslek kanunu yasalaştırılmalı
Öğretmenlik ve eğitim kurumu yöneticiliğinin, birbirini tamamlayacak şekilde tasarlanması, meslek kanununun bu anlayışla kanunlaşarak bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini dile getiren Gönültaş “Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu öğretmene destek kanunu olarak görmek, okul yöneticilerimizin hakkını, hukukunu koruyan bir düzenlemenin hayata geçirilmesini, mevcut yöneticilerin birileri tarafından hedef gösterilmesine izin verilmemesini istiyoruz. Eğitimciyi hor gören, toplumdaki saygın yerini yok etmeye yeltenen anlayış terk edilmeli, öğretmenlik mesleğinin statüsü ve itibarı güçlendirilmelidir. Bu konuda atılması gereken adımlar ivedilikle atılmalıdır” diye konuştu.

-Ek gösterge vaadi yerine getirilmeli
3600 ek gösterge vaadinin artık yerine getirilmesi gerektiğini vurgulayan Gönültaş “Eğitim çalışanları; hizmetliden memura, mühendisten avukata, şeften şube müdürüne bir bütündür. Haklarda eşitlik, sorumlulukta paydaşlık ilişkisi kurmak zorundayız. 3600 ek gösterge çalışması bir an önce tamamlanmalı ve 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla maaşlara yansıtılmalıdır”dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tükder’den ucuz yiyecek uyarısı
Sıradaki Haber Tükder’den ucuz yiyecek uyarısı