Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Eğitimde çifte standart mı?

AK Parti Balıkesir Büyükşehir

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz’a ait olduğu öğrenilen YDS şirketine yanıltıcı reklamdan dolayı askeri ücretin 5 katı kadar idari para cezası kesildiği ancak Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu cezayı uygulamaya koymadığı öne sürüldü.
Kamuoyu, yapılan denetimlerde 30’a yakın işyerine asgari ücretin 5 katı kadar ceza kesilirken Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz’a ait olduğu öğrenilen YDS şirketine yanıltıcı reklamdan dolayı neden cezai işlem başlatmadığı kamuoyu tarafından sorgulanıyor.

Komisyon tespit etti
Özel Eğitim Kurumlarını Denetleme Komisyonu tarafından yapılan denetimlerde AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz’ın işyeri ruhsatında “Özel Yüksek Düzey ve Sonuç Açık Öğretim ve İngilizce Kursu” ibaresinin bulunmasına rağmen YDS ismini kullandığı tespit edildi. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün 13 Şubat 2018 tarihinde 15520822-400-E3084235 genelgesinde “Kurumlar tabela, reklam ilan ve her türlü iş ve işlemlerinde sadece kurum açma izni ile işyeri açma ve çalışma ruhsatında yer alan kurumun adını kullanır” ibaresi bulunuyor.

Yönetmelik ve genelgelerin açık olmasına rağmen AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gözetlenip,korunuyor mu?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İvrindi Belediye Başkanı Önder Lapanta
Sıradaki Haber Başkan Sünnet Törenlerine Katıldı