Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Eğitimde tel tel dökülüyoruz”

“Eğitimde tel tel dökülüyoruz”

Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanı Burhan Deniz, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütün kademelerinde, bakanlık teşkilatından, okullara kadar her alanda yoğun bir siyasi kadrolaşma yaşanmış, eğitim yöneticilerinin belirlenmesinde liyakat değil, siyasi referans belirleyici olmuştur” dedi.

Siyasi referanslarla yapılan atamaların eğitimde başarının düşmesine neden olduğunu öne süren Deniz “ 2020 YKS sınavlarına ilçemizden yaklaşık bin 500 öğrenci girmiştir. Bu sınavda ilk  1000’lik dilimde Bandırma’dan ancak 5 öğrenci yer bulabilmiştir.  Bunun 4’ü özel okullardan olurken 1’i devlet okulundan olmuştur. Durum ortadayken kimse çıkıp Bandırma’da eğitimin akademik olarak şaha kalktığını söylemesin. Bu şaha kalkmak değil olsa olsa dip yapmaktır.Eğitimde akademik olarak tel tel dökülüyoruz.” ifadesini kullandı.

Hatırlanacağı üzere , Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, bu gün düzenlediği basın toplantısında YKS 2020 sınavlarında ilk 1000’e giren öğrencileri ödüllendirmiş ve ilçenin eğitimde akademik olarak  başarılı olduğunu söylemişti.  

YORUMLAR

Bir adet yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargı’dan dikkat çeken uyarı
Sıradaki Haber Kargı’dan dikkat çeken uyarı