Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Eğitimin önemine dikkat çekti

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, bir dönem öğrencisi olduğu Bandırma İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Aslan’ın İHL ziyaretine Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan’da eşlik etti.
Ziyarette konuşan Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, eğitimin önemine dikkat çekti. Aslan “Toplum eğitime ne kadar önem verir ve onu ne kadar iyi uygularsa o ülkede yaşayan vatandaşların eğitim düzeyi de o derecede yükselecektir. Eğitimli insan nerede ne yapacağını bilir, değerlerine sahip çıkar, bilginin yolundan ayrılmaz. Bu kişiler sahip oldukları bilgi sayesinde araştırmalar yaparak ülkelerinin ilim ve kültür düzeyinin artmasına katkıda bulunurlar” dedi.
Cahil insanlardan oluşan toplumların çağa ayak uyduramayacaklarına dikkat çeken Aslan “Dünya ülkeleri arasında söz sahibi olmak isteyen toplumlar eğitime mutlaka önem vermelidir. Çünkü toplum demek insan demektir. İnsanın özellikleri toplumun özelliklerini belirler. Gelişmiş toplumlar için insanların iyi eğitim alarak bilgi ve kültür seviyelerini arttırmaları şarttır” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı