" /> Eğitimin önemine dikkat çekti – Marmara Olay

 • DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %0,60
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %3,45
Eğitimin önemine dikkat çekti

Eğitimin önemine dikkat çekti

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, bir dönem öğrencisi olduğu Bandırma İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Aslan’ın İHL ziyaretine Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan’da eşlik etti.
Ziyarette konuşan Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, eğitimin önemine dikkat çekti. Aslan “Toplum eğitime ne kadar önem verir ve onu ne kadar iyi uygularsa o ülkede yaşayan vatandaşların eğitim düzeyi de o derecede yükselecektir. Eğitimli insan nerede ne yapacağını bilir, değerlerine sahip çıkar, bilginin yolundan ayrılmaz. Bu kişiler sahip oldukları bilgi sayesinde araştırmalar yaparak ülkelerinin ilim ve kültür düzeyinin artmasına katkıda bulunurlar” dedi.
Cahil insanlardan oluşan toplumların çağa ayak uyduramayacaklarına dikkat çeken Aslan “Dünya ülkeleri arasında söz sahibi olmak isteyen toplumlar eğitime mutlaka önem vermelidir. Çünkü toplum demek insan demektir. İnsanın özellikleri toplumun özelliklerini belirler. Gelişmiş toplumlar için insanların iyi eğitim alarak bilgi ve kültür seviyelerini arttırmaları şarttır” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?