Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ekmeğe yüzde 15 zam geliyor

Balıkesir Fırıncılar Odası Başkanı Niyazi Tunç, ağustos ayından geçerli olmak üzere ekmek fiyatlarına yüzde 15 oranında bir zam yapacaklarını söyledi.

Balıkesir Fırıncılar Odası Başkanı

Balıkesir Fırıncılar Odası Başkanı Niyazi Tunç gazetecilere yaptığı açıklamada, ağustos ayından itibaren ekmek fiyatlarına belirli oranlarda zam yapacaklarını söyledi. Kasım 2015’ten bugüne kadar ekmek fiyatlarına zam yapmadıklarını anımsatan Tunç, “Geçen zaman zarfında akaryakıtta yüzde 28, maya fiyatında yüzde 25, SGK primlerinde yüzde 23 oranında artış oldu. Bunlar göz önüne alındığında fırıncı esnafının fiyat artışı yapması kaçınılmaz olmuştur” dedi.

-Un fiyatları takibe alınmalı
Tunç “Ekmek fiyatlarında bir artış gündemimizde var ama bunun en makul seviyede olması için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Özellikle şunu açaıkça söyleyebilirim ki girdi maliyetlerimizdeki artışların altında olacaktır. Girdi maliyetlerimiz yüzde 20’inin üzerinde olmasına rağmen biz vatandaşlarımızda mağdur olmaları için ağustos ayından geçerli olmak üzere yüzde 15 oranında bir zam yapmayı öngörüyoruz” ifadesini kullandı. Hububat hasat döneminde un fiyatlarındaki yüzde 20’lik artışa dikkat çeken Tunç, ürünün çok olduğu bir dönemde ürün fiyatları artıyorsa bunda çelişkili bir durum var demektir. Un fiyatları takibe alınmalıdır” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Haziran’da yapılacak ve Bandırmaspor’un
Sıradaki Haber TARAFTARIZ BİZ ÇEKERİZ CEFA ONUR BAŞKAN BİZİ BIRAKMA