• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %0,07
 • ALTIN
  %0,48
 • BIST
  %0,25
Emekli Sen’de Balkış güven tazeledi

Emekli Sen’de Balkış güven tazeledi

Emekli Sen Bandırma Şube Başkanlığının Olağan Genel Kurulu Belediye Düğün Salonunda yapıldı. Tek liste halinde girilen seçimleri Levent Balkış ve ekibi kazandı. Yönetim Kurulu, Erdal Erdoğan, Ali Çimen, Zümrüt Durukan, Şeref Dayan, Yasemin Gedik ve Necat Türkeş’ten Denetleme Kurulu ise Ayşe Kazan, Çiğdem Tuna, Semra Ulaş’tan oluştu.

Genel kurulda konuşan Balkış “2017 yılında görev üstlendik bilerek ve isteyerek 5 yıldan bugüne kadar Bandırma’da emeklilerin hakkını hukukunu savunmaya onları Disk Emekli Sen’de örgütlemeye çalışıyoruz ve aynı zamanda demokrasi mücadelesinin ayrılmaz bir parçasıyız.” dedi. Sendikalarına yapılan baskılara ve kapatma tehdidine rağmen hız kesmeden inançla ve inatla mücadeleye devam ettiklerinin altını çizen Balkış “Görev aldığımız süreçten bu yana hiç durmadık. Bizim anlayışımız bir göreve talip olduysak onun hakkını vermektir. Hiç kimse elleri cebinde başarı merdivenlerini çıkamaz. Hiç kimse aydınlığa özgürlüğe oturduğu yerden ulaşamaz, bu emek mücadele ister. Biz bu karanlığın içinden örgütlü mücadeleye olan inancımızla, demokrasiye inanan yol arkadaşlarımızla birleşe birleşe çıkacağız” ifadesini kullandı.

Bu emek mücadelesinde zaman zaman haksız ve mesnetsiz eleştirilere maruz kaldıklarının altını çizen Balkış “ Buradan haksız ve mesnetsiz eleştiri yapanlara şunu söylemek istiyorum. Kendi ayaklarınız üzerinde duramazken yürüyenleri eleştirmeyin. Emekli Sen olarak ülkemizin demokratik bir ülke olması için amasız ve fakatsız her mücadelenin içinde olacağız, olmaya da devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

-Emekçilerin hep yanında olduk

Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar  ilçemizi belediyemiz çalışanları ve STK’larla iş birliği içinde yönettik. Yönetmeye de devam edeceğiz. Yerel yönetim olarak emeğin ve emekçinin yanında olduk. İşçilerimizin ücretlerinin iyileştirilmesi, sosyal haklarının düzenlenmesi, gıda yardımı ile istihdamın artırılmasına yönelik pek çok destek ve teşvik ile yanlarında olduğumuzu her zaman gösterdik.” dedi.

Divan Başkanlığını Burhaniye Emekli Sen Şube Başkanı Çiğdem Avcı’nın yaptığı genel kurula Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun,  CHP İlçe Başkanı Selim Panç, Sol Parti İlçe Başkanı Belediye Meclis Üyeleri Sıtkı Ağan, Nüvit Erten, Abdullah Erbay, Fatma Sibel Karabacakoğlu, Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, Enerji Sendikası Genel Başkanı Devrim Yıldırım, Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İlyas Satırlı ve STK’ların başkanları katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?