Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

En büyük sıkıntı sponsorsuzluk

Bandırma Jets Amerikan Futbol

Bandırma Jets Amerikan Futbol takımı Başkanı Ertan Taştan ve sporcular Belediye Başkanı Tolga Tosun’u ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Bandırma Jest Amerikan Futbol takımı Başkanı Ertan Taştan, Amerikan futbolunun ülkemizde olduğu gibi Bandırma’da da yeni yeni yaygın hale gelmeye başladığını söyledi. Bandırma’da 3 yıldan beri bu sporu kendi imkanlarıyla yapmaya alıştıklarını dile getiren Taştan, kendilerini engelleyen en büyük etkenin sponsorsuzluk olduğunun altını çizdi.

-3 yılda 5 bin TL destek aldık
3 yıldan bu yana Bandırma Gençlik ve Spor Vakfı’ndan 5 bin TL tutarında yardım alabildiklerini dile getiren Taştan, “Amerikan Futbolu maliyet açısından zor bir spordur. Bundan dolayı takımımızın bir sponsora ihtiyacı vardır. Bu konuda yerel yönetimden destek bekliyoruz” dedi. Amerikan Futbol Kulüplerine destek verenlerin sponsorluk yasasından faydalanabileceğini anımsatan Taştan, diğer sporlarda yapılan desteklerin yüzde 50’si vergiden düşülürken Amerikan Futbolun da tamamının vergiden düşüldüğünü söyledi.

-Fizik gücüne değil zekaya dayalı bir oyun
Amerikan futbolunun, sanıldığının aksine fiziksel güce değil zekaya dayalı bir oyun olduğunu söyleyen Taştan “Amerikan futbolunun kaba kuvvete dayalı bir oyun olduğu düşünülür. Ama aslında satrancın sahaya vurulmuş halidir. Çünkü burada, fiziki güçten çok, strateji ön plandadır. Oyun, strateji üzerine kurulur ve akıl oyunlarıyla sahaya yansıtılır. Güç kısmı sadece bunun bir parçasıdır” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma Ticaret Borsa yönetimi STK
Sıradaki Haber Borsa Erkan Alpsu’yu ziyaret etti