Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Enerjimizi ekonomiye harcamalıyız”

“Enerjimizi ekonomiye harcamalıyız”

Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada; 28 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı 2’nci tur seçimleri sonrasında yeniden cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan ve 28.dönem Balıkesir milletvekillerini tebrik etti.

Ülkemizin jeopolitik konumu, bereketli toprakları, yer altı kaynakları, temiz enerji kapasitesi, kalifiye insan kaynağı, esnek ve güçlü üretim altyapısıyla büyük bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Yılmaz “Seçim sürecinin sona ermesiyle birlikte artık tüm odağımızı ekonomiye çevirmeli ve ülke olarak sahip olduğumuz bu büyük potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmeyi hedeflemeliyiz”dedi.

İş insanları olarak reel sektörü ve topyekun kalkınmayı desteklemesini umduğumuz yeni dönem ekonomi politikalarının açıklanmasını beklediklerini dile getiren Yılmaz “Ülkemizin tüm ekonomik birimlerinin ihtiyaçlarını dikkate alan kapsayıcı, orta ve uzun vadeli perspektifle tasarlanacak yeni politikaların ülkemizin güven ve istikrar ortamına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu temel ve net politika tercihlerinin açıklanması, Türkiye’ye yatırım yapmayı düşünen yabancıların, ihtiyaç duydukları istikrar ve güven ortamını güçlendirecektir” dedi.
Yılmaz, 28’inci dönemde hizmet verecek hükümetin en kısa sürede kurulmasının, ülkemizin yeniden en önemli gündemi olan ekonomiye yoğunlaşılmasını sağlayacağını sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor
Sıradaki Haber Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor