Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Engelliler çay ocaklarını istiyor

İlçede bulunan engelliler Balıkesir

İlçede bulunan engelliler Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Eylül 2018’de ruhsatsız gerekçesiyle kapatılan Türkiye Sakatlar Derneği Bandırma Şube Başkanlığına ait çay ocağının biran önce açılmasını bekliyor.

-Çay ocağı biran önce açılmalıdır
Türkiye Sakatlar Derneği Bandırma Şube Başkanı Mücahit Aksakallı gazetecilere yaptığı açıklamada “Türkiye Sakatlar Derneği Bandırma Şubesi olarak burada ilçemizdeki engellilere hizmet veriyorduk. Açıldığında 1 yıl boyunca engelli vatandaşlarımızdan ücreti almadık sonra engellilerin baskısıyla çay ücretini 50 kuruş yaptık. Zaten çoğu engellimizden bizler çay ücreti almıyorduk, eylül ayından beri kapalı olan yerimize geçtiğimiz haftalarda hırsız girdi içerdeki bardakları fincanları kırdılar, çaldıkları eşyalarımızda var. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde bunların kaydı var. Bizler bu çay ocağının bir an önce açılmasını istiyoruz” dedi.

-Engellilerin tek buluştuğu yer
Bandırma’daki engellilerin tek buluştuğu yer olan çay ocaklarının cafe olmadığını dile getiren Aksakallı “Bir çay bahçesi hiç değildir. Sadece bir çay ocağıdır. Üstelik Balıkesir büyükşehir tarafından tarafımıza verilen ecr-i misil var. Kapalı olan yerimizle biz bu ecr-i misilleri nasıl ödeyeceğiz? Bizim Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden isteğimiz bir an önce buranın açılmasına izin verilmesidir. Unutmayalım ki engelliler toplumun yumuşak karnıdır. Ayrıca şu anda aday olan Cumhur İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Yücel Yılmaz da sivil toplum örgütleri tarafından aday gösterilmesi istenmiştir. Tek isteğimiz burasının zaman geçirilmeden açılmasıdır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MESLEK İHTİSAS KOMİSYONLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Sıradaki Haber MESLEK İHTİSAS KOMİSYONLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI