Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Engelliler ile engelsizler birlikte spor yaptı

Türkiye Beyazay Derneği tarafından engellilere yönelik olarak başlatılan “Aşmak için hareket” projesi Bandırma’da start aldı.

Türkiye Beyazay Derneği tarafından

Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde Türkiye Beyazay Derneği tarafından engellilere yönelik olarak başlatılan “Aşmak için hareket” projesi Bandırma’da start aldı. Proje kapsamında 80 engelli ile 80 engelsiz birey Bandırma 17 Eylül Şehir Stadyumunda birlikte spor yaptı. Etkinliğe Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Sert, Bandırma İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, Erdek İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Erdem Eren, Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Uçar ve öğrenci velileri katıldı.

-80 engelli katıldı
Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Uçar, gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin amacının engelli bireyler ile engelsiz bireyleri tanıştırmak olduğunu söyledi. Uçar “proje kapsamında ilçedeki 80 engelli ile 80 engelsiz birey Bandırma 17 Eylül Şehir Stadyumunda birlikte spor yapacaklar. Bu proje ile engelli-engelsiz bireylerin sosyal uyumları güçlenecek, yaşam standartları gelişecek, engeli bireylerin toplumdan uzaklaşmalarına izin verilmeden toplumun merkezinde, hayatla iç içe olmaları sağlanacaktır” dedi. Projenin 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı sonuna kadar devam edeceğini dile getiren Uçar, proje kapsamında, spor eğitimi programını yürütecek olan beden eğitimi öğretmenlerinin özel bir programdan geçtiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anne ile oğlu evde ölü
Sıradaki Haber Anne ile oğlunun şüpheli ölümü