Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Engelliye mühür şoku

Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Başkanlığına ait Cadır Cafe ruhsatı olmadığı gerekçesiyle mühürlendi.

Bandırma Engelli ve Engelli

Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği ait Çadır Cafe ruhsatı olmadığı gerekçesiyle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından mühürlendi. Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Uçar, kapatma sırsında basın açıklaması yaptı. Polisin ve zabıtanın kapatma sırasında geniş güvenlik önlemi alması dikkat çekti.

-Ruhsat talebimiz reddedildi
Dernek Başkanı Hüseyin Uçar yaptığı “Geçtiğimiz 7 ay süresince Büyükşehir Belediye Başkanıyla Büyükşehir Belediyesi’ndeki diğer yetkililerle yaptığımız görüşmeler verdikleri sözlere rağmen bütün çabalarımız olumsuz neticelenmiş ve derneğimizin ruhsat talebi reddedilerek Kafemiz hepimizin tabiriyle çadırımız kapatılarak mühürlenmiştir” dedi.

.Kafaoğlu, bu sese kulak vermeli
Uçar “Çalıştığı süre boyunca onlarca engelli kardeşimize iş imkânı sağlayan, dernek faaliyetlerine maddi kaynak yaratan, Bandırma’daki başta engelli kardeşlerimiz olmak üzere tüm Bandırmalılara bir kafe değil misafirliğe gelinen bir aile ortamı oluşturan ve herkes tarafından güven duyulan ailelerin çocuklarıyla beraber huzur içinde vakit geçirebildikleri bir mekan oldu. Ancak tüm çabamıza rağmen Büyükşehir Belediyesi’nin engellerini aşamadık. Burada toplanma amacımız kafemize sahip çıkmak ve imdat çığlığımızı herkese duyurabilmektir. Derneğimize üye olsun olmasın tüm Bandırmalılardan yardım istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun sesimizi duymasını bekliyoruz” ifadesini kullandı.

-Yapılmayanları yaptık
Derneklerinin bugüne kadar yapılmayan çok şeyi yaptığını dile getiren Uçar “Bu güne kadar yapılmayanları yapan derneğimiz. Çadır Cafe’ miz sayesinde Bandırmadaki engellileri bir araya getirerek onların sosyal alanda aktif olmalarını sağladığı gibi onlara birçok maddi de destek vermekte idi. Her yıl ortalama 20-30 manüel sandalye yardımı yaptığı gibi her ramazanda 50 ila 100 arası engelli ailesine gıda yardımı yapmaktaydı. Bu dernek ve Çadır Cafe sayesinde ilk defa engellilerimiz gerçek manada spor ile tanışmış ve Bandırma’mızdan iki engelli kardeşimiz Türkiye şampiyonu olmuş ve yine genç erkekler Futbol takımımız 16 takımın katıldığı Türkiye şampiyonasında Türkiye beşincisi olmuştur bu faaliyet ve turnuvaların tüm masrafları yine bu çadırımızdan sağlanmıştır. Ayrıca; ihtiyaç sahibi engelli ailelerine hastane, yol masrafları konaklama masrafları gibi birçok maddi destek de sağlamaktaydı. İdi diyorum çünkü Çadır Cafe kapandıktan sonra derneğimizin en büyük gelir kaynağı kesilmiş olacak, bunun sonucu olarak faaliyetlerimize devam etmenin bir manası kalmayacağı için derneğimizi olağan üstü genel kurul ile fes ederek faaliyetlerine son vereceğiz” şeklinde konuştu.

-Sahilde ruhsatı olmayan çok işletme var
Uçar devamında şunları söyledi “Çadır Cafe’mizin kapanmaması için Bandırmalıların desteklerini bekliyoruz. Bandırmalılardan başta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bimer ve Cimer de dahil olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara yazılı yada sözlü desteklerini iletmelerini bekliyoruz. Bandırma sahilde çoğu işyerinin ruhsatı yok ve büyük şehir belediyesine de kiralarını ödemiyorlar. Bizim Büyükşehir Belediyesi’ne, Vergi Dairesi’ne, SGK’ ya bir kuruş borcumuz yok. Buna rağmen sadece bizim çadırımızı kapatıyorlar. Buna akıl sır erdiremiyoruz”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AK Parti’nin Geleneksel Bayramlaşma Töreni
Sıradaki Haber Bandırma AK Parti’de bir ilk yaşandı