Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Erdek Belediyesi, yandaşa hem sağır, hemde kör

Erdek Belediyesi, yandaşa hem sağır, hemde kör

Erdek Belediye Başkanlığı, 14 Ekim 2020 tarihinde ilçeye bağlı Aşağıyapıcı Mahallesi 10 pafta 867 parsel numaralı taşınmaz üzerinde Belediye Meclis eski üyesine ait kaçak inşaatı mühürledi. Bir süre sonra Erdek Belediyesi Meclis eski Üyesi mühürleri sökerek inşaata kaldığı yerden devam etti. Vatandaşlar, Erdek Belediye Başkanlığına meclis eski üyesinin mühürleri sökerek kaçak inşaata devam ettiğini ihbar ettiler.

-Mühürleri söküp kaçak inşaata devam etmiş

İhbara rağmen Erdek Belediye Başkanlığının mühür fekkine yönelik bir işlem yapmaması üzerine olay Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına taşındı. Yapılan şikayetler üzerine, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı ekiplerin taşınmaz üzerinde yaptığı incelemelerde mühürlerin sökülerek kaçak inşaata devam edildiği tespit edildi. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, Erdek Belediye Başkanlığına bir yazı yazarak, 3 gün içerisinde mühür fekki ve kaçak inşaata yönelik yasal işlemlerin başlatılmasını istedi.

-Meclis eski üyesine kaçak yapı kıyağı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, gerekli yasal işlemlerin yapılmaması halinde Büyükşehir Belediye Kanunun 11.maddesi gereğince görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyen Erdek Belediye Başkanlığı hakkında suç duyurusunda bulunacak. Öte yandan Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtladı. Şahin, “İnşaat ruhsatı vermek, ruhsata uygun inşaat yapımını kontrol etmek, kaçak yapıları tespit edip yıkmak, ilçe belediyelerinin yetkisindedir. Ancak bu konularda ilçe belediyeleri işlem yapmaz, işlemleri geciktirirse vatandaşlar Büyükşehir Belediyesine müracaat edebiliyorlar. Büyükşehir Zabıtası yerinde tespit yaparak konuyu tutanak altına alıyor ve bu tutanağı ilgili ilçe belediyesine gönderiyor. Eğer ilçe belediyesi buna rağmen işlem yapmazsa, yasa gereği Büyükşehir Belediyesi devreye girerek konuyu ilgili birimler ve yargıya taşıyabiliyor” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Denizde can pazarı
Sıradaki Haber Denizde can pazarı