Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Erdek’te “kerhaneci” polemiği

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ve AK Parti Meclis Üyesi arasında kerhane polemiği.

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin

AK Parti Erdek Belediye Meclis Üyesi Ceyhun Mırız, Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın sosyal medya hesabından yaptığı “Çöpçü olmayı kerhaneci olmaya tercih ederim” şeklindeki açıklamasına “Mihribanlı” gönderme yaptı. “Erdeklilere Bu adam belediye başkanı ne edebi var ne adabı. Çoluk çocuk demeden yaşlı genç demeden ahlaksızca yazılarına devam ediyor. Bu saygısız daha ne kadar sizleri yönetmeye devam edecek” diye soran Mırız “Amma merakıymışsın kerhaneleri genelevleri ağzından dilinden bir türlü düşüremiyorsun. Ne oldu küçükken başına bir şey mi geldi? Nedir bu genelev, kerhane korkun? Anlat ta hepimiz bilelim seni bu kadar korkutan kişiyi. İsmini verde tüm Erdek öğrensin. Hadi anlatta şu koca sırrın çözülsün” ifadesini kullandı.

Hatırlanacağı üzere AK Parti Erdek Belediye Meclis Üyesi Ceyhun Mırız çöp kamyonlarıyla ilçede şov yapan Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’ya sert tepki göstermişti.  Mırız “Erdek’imizin çöp bayramı kutlu olsun. Arkadaş aklın daha önce neredeydi. Madem bu araçları alabiliyordun neden Erdek’in en değerli yerlerini 11 yıl boyunca kayıp ettin Elinde ne çay bahçeleri kaldı ne de kafelerin. Şimdi de geçmişsin utanmadan çöp kamyonları ile şov yapıyorsun. Senin asli işin çöp toplamak ki bu işler sıradan işler. Sen bunu bile 4 yıl boyunca beceremedin. Şimdi geçmiş arabalarını gözümüze sokarcasına konvoy yapıyorsun. Gören de Erdek Belediyesi’nde maaş vermediğin için çalışanlar grev yapıyor zanneder. Kimseden teşekkür bekleme, çöp toplamadığın için Erdek’i rezil ettiğin için herkesten çık özür dile” demişti.

-Erdek’i unuttun düştün ince hesabın peşine
Mırız, Sarı’dan bayramda toplamayı beceremediği çöplerden dolayı Erdek’e gelen tatilcilerden özür dilmesini istemişti. Mırız “Ben senin bu şovunu neden yaptığını çok iyi biliyorum. Elinde bir tek belediye kaldı şimdi ne yapman lazım? Ben çalışıyorum şovu yap bakalım. İnce ince ama nafile artık sen Erdek’e çalışıyorum imajı veremezsin. Erdek halkı gereken ince temizliği yapacak. Erdek’in kaderi de yüzü de gülecek. Sen düştün ince bir hesabın peşine. Erdek ve Erdekliyi unuttun. Bu memlekette yeri ve zamanı gelince seni unutacak. Seni bu memlekete çöp bakanı bile yapmayacaklar. Erdemli ol görevini usta ellere bırak belediyecilik bizim işimiz” ifadelerini kullanmıştı.  Mırız’ın, bu ifadelerin ardından Erdek Belediye Başkanı Sarı sosyal medya hesabından “Çöpçü olmayı kerhaneci olmaya yeğlerim ”demişti.

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, EURO2024 heyecanını
Sıradaki Haber Balıkesir’de, LED’lerde EURO2024 heyecanı yaşanıyor