" /> Erdek’te “Sıfır atık projesi” tanıtıldı – Marmara Olay

 • DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %0,96
 • ALTIN
  %0,31
 • BIST
  %3,45
Erdek’te “Sıfır atık projesi” tanıtıldı

Erdek’te “Sıfır atık projesi” tanıtıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yaşama geçirilen “Sıfır Atık Projesi” tanıtım ve farkındalık programı Erdek’te Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık ve ilçe protokolünün yanı sıra öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı program, Erdek Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Alkan’ın proje tanıtımı ile ilgili yaptığı konuşma ile başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen “Sıfır Atık Projesi”nin israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum nedenlerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi amacıyla başlatıldığının altını çizen Alkan, “Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık’ın eşi Zeynep Çalık’ın önderliğindeki bu projeyi Erdek Kaymakamlığı adına, Erdek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak eğitim düzeyine taşımak istedik” dedi.

Alkan devamında şunları söyledi “Bilinçli bir toplum, sağlıklı düşünen bir nesilden geçer diyerek, bu noktada öğrencilerimizden başlayıp bireysel ve kurumsal bir farkındalığı amaç edinen bir eğitim projesi oluşturduk. Eğitimlerimizde, düşünerek gereksiz tüketmemeyi, daha az tüketmeyi, değerlendirmeyi ve yeniden kullanmayı, değiştirmeyi ve yeniden farklı bir amaçla kullanmayı, dönüştürerek doğaya geri kazandırmayı hedefleyen tüketim ilkelerinden oluşan bir eğitim için Zeynep Çalık önderliğinde toplantılar yaparak istişarelerde bulunduk. Düşünce alışverişi ve beyin fırtınası yaparak nasıl bir çalışma gerçekleştirebileceğimizi konuştuk. Bu projeyi adım adım yaşama geçirebilmek için okullarda öğrencilerimize ve kursiyerlerimize anket hazırlayarak mevcut durum tespiti yaptık”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?