Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Erdek’te “yaver” polemiği

AK Parti Erdek Belediye

AK Parti Erdek Belediye Meclis Üyesi Ceyhun Mırız, işçisine 20 aydan bu yana maaş ödemeyen Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’ya “kaç aylık maaş alacağın var? diye sordu. Sarı’ya yanında dolaştırdığı yaverinin de maaş alacağı olup olmadığını soran Mırız “Yaverin ev kirasının kim tarafından ödeniyor? Her zaman haklarını helal etmelerini istediğin işçi ve memuruna Bayram’da ailesine bir şey alabilmesi için ne kadar maaş verdin. Çık onu açıkla” dedi.

-Personele çifte standart
Belediye İktisadi Teşekküllerinde çalışan personelin maaşlarını düzenli olarak alırken belediye personeline 20 aydan bu yana maaş verilmediğini öne süren Mırız “Belediye İktisadi Teşekküllerinde çalışanların ne ayrıcalığı varda onlar maaşlarını, ikramiyelerini alıyor, belediye çalışanları alamıyor. Belediye İktisadi Teşekküllerinde para var da belediyede mi yok?” diye sordu.

-Maaşını isteyen bayan personeli süpürgeci yapmış
Maaşını isteyen personele Belediye Başkanı Sarı tarafından mobbing uygulandığını öne süren Mırız, maaş alacağını isteyen, seçim çalışmalarına katılmayan bayan belediye personelinin yerel yönetim tarafından çöpe gönderildiğini, eline süpürge verilerek meydancı yapıldığını öne sürdü.

-Havutça’ya da tepki gösterdi
Açıklamasında CHP Balıkesir eski Milletvekili Namık Havutça ’ya da tepki gösteren Mırız “Ocaklar’da konulan büfe için ortalığı ayağa kaldıran CHP’li vekilim siz bu olaylara sessiz mi kalacaksınız? Erdek’te otellerin önüne konulan kıyı kanunu aykırı, hijyenden uzak büfeler için de sizden aynı tepkiyi bekliyorum. Eğer sizler halk adamı iseniz Erdek’teki büfeler içinde aynı tepkiyi gösterirsiniz. Eğer sizler belirli bir zümreye hizmet ediyorsanız onu bilemem taktir kamu oyunundur bunu da zamanla göreceğiz”ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı