Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Erten:sektör korunmalı

Mali müşavirlerin salgından en

Mali müşavirlerin salgından en çok etkilenen ve risk altında olan meslekler arasında yer aldığını dile getiren Belediye Meclis Üyesi Nüvit Erten,”Birçok işyeri koronavirüs sonrasında “mucbir” sebebi gerekçe göstererek faaliyetlerine son verirken, müşavirler bu iş yerlerinin sigorta pirim bildirgesi ve tüm beyanlarını yapmaya devam ediyor”dedi.

Sektörün korunması gerektiğini dile getiren Erten “Sektör çalışanları doğrudan temas dışında kaç kişinin elinden geçtiği belli olmayan belgelerle iş görmek zorundalar. Bu nedenle bu sektör korona virüsünde etkilenme riskleri yüksektir. ‘Mali Müşavirlik ve Denetim Sektörü’ mensuplarının sunduğu hizmetler artarken gelirlerde hem azalış hem devam eden gelirleri tahsil edememe riski doğmaktadır. Bu nedenle bu sektörün özellikle korunması ve desteklenmesi gerekmektedir” dedi.

Erten, bu nedenle sosyal güvenlik prim bildirgeleri başta olmak üzere tüm beyanlar için ve denetim standartlarındaki düzenlemelerde korona nedeniyle alınan önlemler dikkate alınarak eylül ayına kadar yapılacak tüm bildirimlerdeki yanlışların bu süre içinde düzeltilmesi durumunda mali müşavirlere cezai sorumluluk yüklenmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geçmişte gölge adamın gölgesine takılıp
Sıradaki Haber MİRZA’NIN DANIŞMANLARI