Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Esnaf bankaların insiyatifine bırakılmamalı

Bandırma Tuhafiyeciler Odası Başkanı

Bandırma Tuhafiyeciler Odası Başkanı Adnan Gemici, bankaların esnaf ve sanatkarlara mali sicilinden dolayı kredi vermediklerine dikkat çekti. Gemici, borcunu ödeyen esnafın hala kara listede tutulmasının haksızlık olduğunu söyledi.

-Esnaf bankaların inisiyatifine bırakıldı
Esnafın bankaların insafına bırakılmaması gerektiğini dile getiren Gemici, “Esnaflar borçlarını ödemiş olmasına rağmen ‘kara liste’ olarak adlandırılan geçmişe dönük olumsuz bilgilerden dolayı bankalar tarafından verilen kredilere ulaşmakta zorlanmaktadır. Sicil affı konusunda etkin bir düzenleme yapılması kaçınılmazdır” dedi.

-Dükkân kiraları can yakıyor
Bandırma’daki dükkân kiralarının pahalılığından yakınan Gemici, bunun sebebi alışveriş dükkanlarının belirli bölgelerde yoğunlaşmış olmasından kaynaklanmaktadır. İşletme sahibi yer bulabilmek ve kendi projesinin uygulanabileceği bir mekânı bulabilmek için feragat edip, yüksek fiyatlarla kiralık yerleri tercih etmektedirler. Kira fiyatlarının düşmesi için 100.Yıl ve Sunullah Mahallelerinde olduğu gibi yeni çarşı alanları oluşturulmalıdır. Bandırma’daki dükkân kiraları birçok ilden daha fazladır” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı