Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Eti Maden’de “Boron Gönüllüleri” buluşması

Eti Maden Bandırma İşletme

Eti Maden Bandırma İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Boron Gönülleri” buluşması sahil bandında bulunan sosyal tesislerde yapıldı. “Boron Gönülleri” buluşmasına Eti Maden Bandırma İşletme Müdürü Münir Yahşi, Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İlyas Satırlı, emekli ve çalışanlar katıldı. Etkinlikte konuşan Eti Maden Bandırma İşletme Müdürü Münir Yahşi “Kopya kalemden, facitten bilgisayarlara; el ile kumanda edilen makinelerden tam otomatik makinelere geçtik. Artık üretimde son teknoloji cihazları, yazılımları kullanıyor, katma değeri yüksek ürünler üretiyoruz. Dünya bor pazarında yüzde 59 pay ile lider konuma yükseldik”dedi.

-8 fabrikada 12 değişik ürün  üretiliyor

Bandırma Bor İşletmesi’nin yeni bor ürünlerinin üretiminde daima öncü bir kuruluş olduğunun altını çizen Yahşi “Şüphesiz bunda sizlerin de çok büyük katkıları var. Bugün itibariyle Bandırma’da 8 fabrikada 12 çeşit bor ürünü üretip tüm dünyaya satıyoruz. Borikasit, Boraks pentahidrat, Boraks dekahidrat, Sodyum perborattetrahidrat, Sodyumperboratmonohidrat, Amorf boroksit, Etidot-67 (bor gübresi), Öğütülmüş kolemanit, Susuz boraks, Camsı boroksit, Çinko borat, Sodyum metaborat, Sülfürik asiti kendi tesislerimizde üretiyoruz”şeklinde konuştu.

-Emeklilerden destek istendi

Eti Maden olarak Boron deterjanını piyasaya sürdüklerini anımsatan Yahşi “Kısa bir süre öncede toz deterjanın yanına sıvı boron’u da ekledik. Bu ürünleri sizler sayesinde bu kurumda kurum çalışanları ile geliştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Boron, petrol türevleri kimyasal maddeler ve fosfat içermez. Antialerjendir,Antifungaldır yani alerji yapmaz, mantarlaşma yapmaz. Fosfat içermediğinden denizlerde yosunlaşma yapmaz. Çevre dostudur. Artık Boron’umuzunünü ülkemiz sınırlarını aşmıştır. Amerika’ya Avrupa’ya Afrika’ya ihraç edilmeye başlanmıştır.Boron 40°’de mükemmel temizlik yapar. Çok yakında birkaç aya kadar bulaşık deterjanını da çıkartıyoruz. Bu yeni ürünlerimize sahip çıkalım. Konu komşumuza, akraba ve arkadaşlarımıza tavsiye edelim. Sizlerin birer “Boron Gönüllüsü” olmanızı  rica ediyorum”ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devrilen kaya yüklü traktörün sürücüsü
Sıradaki Haber Traktör devrildi:1 ölü