Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Eti Maden’de mobbing iddiası tansiyonu yükseltti

Uzun süredir devam eden

Uzun süredir devam eden toplu iş görüşmelerinden sonuç çıkmaması üzerine Eti Maden Bandırma İşletme Müdürlüğü’nde grev kararı alan Petrol İş Sendikası eylemlerine devam ediyor.
Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı Tuncay Topuz, işletme yemekhanesi önünde yaptığı açıklamada, Eti Maden İşletme Müdürü Osman Zengin’in sendikalarına üye işçilere mobbing uyguladığını iddia etti.

Topuz, İşletme Müdürü Zengin’i hedef aldı
Açıklamasında Eti Maden Bandırma İşletme Müdürü Osman Zengin’i hedef alan Topuz “ Fabrikalarda siyaset yapma, benim işçimi, baş temsilcimi sen ve yöneticilerin tek başına odalarınıza çağırmayın. Bir daha duyarsam gerekeni yaparım, Sayın Osman Zengin. Siyaset yapacaksan gider istifanı verirsin,siyasetini yaparsın. Biz mozaik bir yapıyız. Burası bir kamu kurumu 680 üyemiz içerisinde değişik siyasi partilere gönül vermiş arkadaşlarımız var. Sen bizim kıtalarda siyaset yapamazsan. Bizi birbirimize kırdıramazsın. Yemin ediyorum sallarız o koltuğunu” dedi.

-Herkes ayağını denk alsın
Sendika olarak fabrikalarda siyaset yaptıklarına yönelik iddialarda cevap veren Topuz “ Bizi değişik siyasi görüşlü üyelerimizle tartışır konuşuruz. Bundan sanana ne. Üretim priminin tamamlanamayacağını biz 10 gün öncesinden birilerinden duyuyoruz. O birileri kendilerini çok iyi biliyor. Herkes ayağını denk alsın. Yemin billah gerekeni yapacağım. Bizler bir daha böyle şeyler yaşamak istemiyoruz” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tabanca, av tüfeği, ve uyuşturucu
Sıradaki Haber 3 Tutuklama