Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Etispor beraberliği sonrasında Doğugücü karıştı

Geçtiğimiz hafta 1-1 sona

Geçtiğimiz hafta 1-1 sona eren Bandırma Etispor müsabakasının ardından Bursa Doğugücü Spor Kulübü karıştı. Bazı oyuncularla yollar ayrılırken Kulüp Başkanı Yasin Uçkun görevinden istifa etti. Uçkun, 12 Kasım 2023 tarihinde Bandırma Eti spor karşılaşmasından sonra alınan kararlar ve gönderilen oyuncularla alakalı bir bilgisi ve alakasının olmadığını söylemesi ise dikkat çekti.

Uçkun “Sezon başında Bursa Doğugücü Spor Kulübü olarak büyük bir gurur ve heyecanla yola çıktık. Yolun başında bizlere eşlik eden Teknik Direktör Hüseyin Yoğurtçu hocamızın bizler için oluşturduğu transfer bütçesi 6 milyon TL iken tüm transferlerin sonunda 12.5 milyon TL bütçe ile karşı karşıya kaldık. Şevkimizi kırmadan oynadığımız ilk iki maçta göze çarpan transfer hatalarımız sebebiyle hocamızla yollarımızı ayırarak Teknik Direktör Özcan Sert hocamız ile yola devam kararı aldık. Bizi başarıya ulaştıracak bir takımın hayalini kurarken ne yazık ki yanlış transferlerimiz sebebiyle ciddi bir maddi bir zarara uğradık”dedi.

Açıklamasında yaptıkları tesisleşme yatırımlarına da değine Uçkun “Bursa Doğugücü Spora ait 5 bin m2 alanımızda gelecek nesillere bırakmak,beldemizin gelişimine sosyal bir katkıda bulunmak amacıyla 500 m2 Kapalı sosyal bir tesis, kafeterya , yönetim binasından oluşan bir spor kompleksi yaptık. Sosyal tesis ile birlikte şuana kadar harcanan 16 milyon 800 milyon TL’nin 11 milyon 800 bin TL’sini bütçesini ben Yasin Uçkun olarak kendi cebimden karşıladığım. Bugüne kadar kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda maddi manevi her koşulda kulübümüzün arkasında durdum. Yönetimimizde yaşanılan kopukluklar, sorumluluktan kaçan Yönetim Kurulu arkadaşlarımız birkaç yöneticimizi ve beni yalnız ve tek başımıza bıraktı. Yola çıktığımız 38 kişilik Yönetim Kurulu kadromuzdan sadece 20 kişi ile yola devam edebildik. Yaşanılan bu süreçte mental bir yorgunluğun içerisindeyim. Bu sebeple büyük bir onur duyarak yürüttüğüm Bursa Doğugücü Spor Kulübü Başkanlığından ve Yönetim Kurulu üyeliğimden istifa ediyorum”şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen İlçesindeki görevi sona eren
Sıradaki Haber DR. ARSLAN YURT VE AİLESİNE VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ