Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Faiz indirimi fırsata çevirmek lazım”

Bandırma Elektrikçiler Odası Başkanı

Bandırma Elektrikçiler Odası Başkanı Eyüp İl, “Merkez Bankası’nın faiz indirme kararının ardından ilk hamleyi inşaat sektörü yaparak fiyatlarını aşağı çekmeli ve eldeki konutların uygun fiyata satışı sağlanmalıdır” dedi.

Merkez Bankası’nın faiz indirim kararının ardından hükümet de olaya dahil olarak bankalardaki konut kredi faizlerinin düşürülmesine öncülük etmesi gerektiğinin altını çizen İl “Yapılacak bu olumlu adımlar bir anda piyasada olumlu algılanacak ve ekonomide beklenen güzel günlere geri dönülecektir. İnşaat sektörü son dönemde satışlarda büyük sıkıntılar içerisinde. Bu sıkıntıların aşılması için mutlaka sektör elini taşın altına koymalıdır” ifadesini kullandı.

Merkez Bankası’nın faizleri düşürmesi ile birlikte bankalar da konut kredi faiz oranlarını mutlaka zaman kaybetmeden aşağı çekerek sektöre katkı sağlaması gerektiğinin altını çizen İl “Ancak bankaların tek başına faiz indirimi yeterli olmaz. Çünkü sektörün de fiyatlarını kontrol edip bu fiyatları aşağı çekmesi gerekiyor. İnşaat sektöründe fiyatlar çok düştü deniyor ama hiç kimse fiyatların yanından dahi geçemiyor. Bu fiyatlara ev sahibi olmak hayalden başka bir şey değil. İnşaat sektörü elini taşın altına mutlaka koymalı. Aksi halde bankaların konut kredi faizlerinde uygulayacağı faiz indirimi yeterli olmaz. Merkez Bankası’nın faiz indirimini fırsata çevirmek lazım” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayvalık’ın en büyük sıkıntıların biri
Sıradaki Haber Başkan Akın, Ayvalık’ın su sorununu tarihe gömecek ilk adımı