Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Fırıncılara un desteği sona erdi

Seçim öncesi ekonomi politikalarının

Seçim öncesi ekonomi politikalarının yanlışlığı kısa zamanda çözümlenmezse ekmekte büyük zam olacak. Fırıncılar, artan maliyetler ve ekmeklik buğdayda TMO desteğinin 2 aydır verilmemesi yüzünden zararına çalışıyor. Vatandaş, sofrasına koyduğu ekmekteki zam beklentisine tepki gösteriyor.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı Balıkesir’de fırıncı esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Esnafın ve vatandaşların sesi olmak, yaşadıkları sıkıntılarını duyurmak üzere bir yola çıktığını belirten Sarı, fırıncı esnafının artan maliyetler karşısında zam beklentisinde olduğunu, alım gücü her geçen gün düşen ve fakirleşen vatandaşın da ekmek fiyatının artmasından endişe duyduğunu dile getirdi.

-Destekler acilen yeniden başlamalı

Balıkesir’de ekmek fiyatındaki değişimin seyrini anlatan Sarı “Balıkesir’de 210 gram ekmek Ocak 2022’de 1,5 TL’den 2 TL’ye çıktı. Mart 2022’de zam geldi 3 TL oldu. Haziran 2022’de 4 TL’ye yükseldi. 14 Kasım 2022 tarihinde ise hem ekmeğin gramajı 200’e düştü hem de fiyatı 5 TL’ye çıktı. Bugün ise artan üretim maliyetlerinden kaynaklı ekmeğe yeniden zam gündemde. Fırıncılarımız bir türlü rahat nefes alamıyor, zamlar mesleği bitirme noktasına getiriyor. 2 aydır TMO’dan destek alamayan fırıncılarımız artan maliyetlerle birlikte ekmeğin 7,5 lira olabileceğini söylüyor. Bu zam furyasında fırıncıları ve vatandaşları mağdur etmemek için gerekli destekler acilen yeniden başlatılmalıdır.” dedi.

-Bir çuval un 600 TL’ye fırlayacak!

TMO’nun seyirci kalmasının ekmeğe zam olarak geri döneceğinin uyarısında bulunan Sarı, “Fırıncılar devlet destekli unun çuvalını ortalama 325 TL’den aldıklarını, kesilen desteğin ardından unun çuval fiyatının 600-650 TL’ye çıkacağını dile getiriyorlar”ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor geçen sezon Fenerbahçe U19
Sıradaki Haber Balkes İmzaları Patlattı