Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Geçmişimize olan vefa borcumuzu ödedik”

AK Parti Bandırma İlçe

AK Parti Bandırma İlçe Başkanlığı Ayasofya’nın ibadete açılmasına ilişkin Cuma Namazı sonrasında basın açıklaması yaptı. Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması milletimizin gür sesi ve özleminin bir ifadesi olduğunun altını çizen AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan “Yıllardır süren büyük özlem gerçeklemiş, milletimizde büyük bir coşku ve sevinç meydana gelmiştir. İstanbul’un fethinin sembolü, Fatihin emaneti Ayasofya Camimiz milletimizin gönlündeki yerini bulmuştur. Ayasofya’nın önemi bizim için dün ne ise bugün de odur” şeklinde konuştu

-Ayasofya’nın sahibi bellidir

Ayasofya’nın milletin hassas konusu olduğunun altını çizen Doğan “Hiç kimse Ayasofya üzerinden ülkemiz ile bir pazarlığa oturamaz. Aleyhte yapılan tüm açıklamalar beyhudedir. Yabancı ülkelerin bu konuda kanaat bildirmeye hiçbir şekilde hakları yoktur. Ayasofya’nın sahibi bellidir. Eserin sahibi milletimizdir. Herkes, milletimizin sesine kulak veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararına saygı duymak zorundadır” dedi.

-Ayasofya geçmişimize olan vefa borcumuzdur

Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılmasının Türk Milletinin geçmişine olan vefa borcu olduğunun altını çizen Doğan “Tarihe önemli bir not olarak düşülen bu karar milletimize fetih heyecanını tekrar yaşatmış, hepimize yeni bir öz güven kazandırmış, ülkemizin küresel bir güç olma azmini daha da arttırmıştır. Burada emeği geçenleri millet olarak daima minnet, şükran ve dualarla yad edeceğiz. Bundan sonraki süreçte bu kararı sahiplenmek ve Ayasofya’yı maddi manevi her yönden ihya etmek hepimizin ortak görevidir” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi’nde Emlak ve İstimlaktan
Sıradaki Haber Her gün yeni bir bombası patlıyor