Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Gelir giderimiz bozuk”

Basın mensuplarıyla bir araya

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, belediyenin gelir gider dengesinin bozuk olduğunu söyledi. Olabilirliğin üstünde, olağanüstü bir borçla belediyeyi devir almadığını dile getiren Yılmaz “Bizim bu dönemde yaşadığımız sıkıntı sürdürülebilirliği etkileyecek kesintilerin olmasıdır. Yani anlık gelir-gider dengesinin bozuk olması. Bunu da planladık. Ne kadar borçla devraldınız derseniz olmaz. Aynı borç miktarını zamanında İsmail Ok da gündeme getirmişti” dedi.

-Belediyenin personel yükü ağır
Büyükşehir Belediyesi’nin personel yükünün ağır olduğunu dile getiren Yılmaz “Bu yöneticilerden kaynaklı bir şey değil. Devletimizin son zamanlarda büyükşehir yaptığı bütün belde belediyelerindeki tüm personel büyükşehire kaldı. Arkasından İl Özel İdare kapatıldı, oradaki bütün çalışan personel belediyeye kaldı. Arkasından hizmet aldığımız sektördeki herkesin belediye personeli olması konusunda yasa çıktı. Şimdi burada bir yığışma oldu. Bütçeleri artırmamız, bu personelin giderlerinin azda kalması lazım ama şu anda personel giderleri bütçenin yüzde 56’sını oluşturuyor. Bu planlanması gereken bir süreçtir” dedi.

-Siyasi çekişmelerin içerisinde olmayacağım
Siyasi çekişmelerin olumsuz sonuçlar doğurduğunu ifade eden Yılmaz “Ben sonuca giden, sistem oluşturan ve süreklilik sağlayan tarafta iş yapma taraftarıyım. Bugün 4,5 yıl boyunca seçim gündemde yok. Son altı ay seçim olacak. Bu altı ay içerisinde de benim partim beni aday gösterecek, ondan sonra ben kamuoyuna çıkacağım, beni seçecekler ve öyle başkan olacağım. Şimdi bakıyoruz, Edip Bey, Zekai Bey, Dursun Mirza, Kamil Saka bırakmayı düşünmedi. Haftalarca gündemde onların kendi arasında yaşadıklarını manşetlere taşındı. İlçeler arasında bir gerilim oldu. Kime yar oldu? Demek ki sistemin çalışması gerekiyor: Bizim biraz siyaset üstü bakmamız gerekiyor. Ana ihtiyaç kanalizasyonsa, hemen gidip yapmamız, ana ihtiyaç fabrika yeriyse hemen bunu konuşmamız gerekiyor. Çünkü yalancı pehlivanlıktan gündemde kalmaya çalışan siyasinin ben olmasını istemiyorum. Bunlarla da mücadele ettiğimizi göreceksiniz. Konuşmamız gereken yerde konuşacağız, konuşmamamız gereken yerde konuşmayacağız”şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET