Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Genelev manzaralı okul

Ayyıldıztepe Mahallesi’nde genelev manzaralı

Ayyıldıztepe Mahallesi’nde genelev manzaralı okul. Mahalle sakinleri okula 150 metre uzaklıktaki genelevin biran önce taşınmasını bekliyor.
Ayyıldıztepe Mahalle Muhtarı Ali Derman gazetecilere yaptığı açıklamada, “Mahallemiz yerleşim alanı içerisinde kalan genelevin taşınması konusu ilçemizin 10 yıldan beri gündeminde olan bir konudur. Bu konuyla ilgili çalışmalar Belediye Başkanı Cemal Öztaylan döneminde başlatılmış ancak kendisinin milletvekili olmasıyla birlikte bu proje askıya alınmıştır. Muhtarlık olarak yerel yönetimden bu proje biran önce uygulamaya konulmasını, yerleşim alanı içerinde kalan genelevin taşınmasını talep ediyoruz” dedi.

Genelevin mahallerinde bulunan okula 150-200 mesafede olduğunu açıklayan Derman “Geneleve kısa mesafede eğitim kurumu olur mu? Genelev civarında yaklaşık 150 kişi yaşıyor. Genelev sadece eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilere kötü örnek olmuyor aynı zamanda çevresinde kimsenin oturmak istememesinden dolayı da bölgedeki ev kiralarında ciddi düşüşler oluyor. Genel vb kurumlar yerleşim yeri eğitim kurumlarından uzak olmalı. Mahalle sakinleri olarak genelevin mahallemizden kaldırılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlik Haftası’nın coşkusunu müzikle taçlandıran
Sıradaki Haber Bandırma Gençlik Konseri’nde Coşku Doruğa Çıktı