• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
Göçebe Oyunlarında başaltında Dünya şampiyonu çıkardık

Göçebe Oyunlarında başaltında Dünya şampiyonu çıkardık

Bursa’nın İznik ilçesindeki İznik Gölü kıyısında gerçekleştirilen organizasyonun ikinci gününde yağlı güreş müsabakaları yapıldı. Er Meydanı’nda yapılan güreşlere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Başpehlivan kategorisinde birçok ünlü güreşçi şampiyon olabilmek için mücadele etti.

Çeyrek finalde Orhan Okulu ile Ertuğrul Dağdeviren, Hüseyin Gümüşalan ile Yusufcan Zeybek, Hazar Şakar ile İsmail Balaban, Ali Gürbüz ile Mustafa Taş karşılaştı. Mücadeleler sonucunda İsmail Balaban, Ertuğrul Dağdeviren, Mustafa Taş ile Hüseyin Gümüşalan rakiplerini yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde de İsmail ile Ertuğrul, Mustafa ile Hüseyin eşleşti. İlk olarak bu yıl Kırkpınar’da ikinci olan Mustafa Taş, Hüseyin Gümüşalan’ı mağlup ederek finale yükseldi. İsmail Balaban-Ertuğrul Dağdeviren maçı ise normal sürede sonlanmadığı için puanlama güreşine gitti. Bu bölümde rakibine üstünlük kuran 2013 ve 2017 Kırkpınar şampiyonu İsmail, adını finale yazdırdı. Uzun süren final müsabakasında rakibine üstünlük kuran İsmail Balaban, 4. Dünya Göçebe Oyunları’nda başpehlivanlığa ulaştı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yağlı Güreş takımı pehlivanları 4. Dünya Göçebe Oyunları’nda önemli başarılara imza attılar. Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yağlı Güreş takımı pehlivanlarından; Baş pehlivanlık boyunda Ertuğrul Dağdeviren Dünya 3’üncüsü, Başaltı boyunda Ergin Dünya şampiyonu, büyük orta boyunda Emin Erdoğan Dünya üçüncüsü oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?