Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gönen Doğa Yürüyüşü Festivali başladı

Türkiye’nin dört bir yanından gelen doğa tutkunları, 8 Ekim’de sona erecek festival için Dereköy Mesire Alanı’nda kamp kurdu.

Türkiye'nin dört bir yanından

Gönen ilçesinde, 25 parkurdan oluşan doğa yürüyüşü güzergahında bu yıl ikincisi düzenlenen “Artemea Doğa Sporları Festivali” başladı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen doğa tutkunları, 8 Ekim’de sona erecek festival için Dereköy Mesire Alanı’nda kamp kurdu. Gönen Kaymakamlığı ve Belediyesi, Beykent Üniversitesi, Artemea Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü işbirliğiyle uzun süren çalışmalar sonucu küresel konumlama sistemi (GPS) ve doğal işaretleme teknikleriyle hazırlanan parkurlar 276 kilometreden oluşuyor.

Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, festivalin açılışında, doğaseverleri bir araya getiren Artemea parkurları projesine emeklerinden dolayı Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Artemea Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mete Dinç ile görev alan kişi ve kuruluşlara teşekkür etti. Palaz da kaplıcaları ve yeşilliğiyle bilinen ilçenin doğa yürüyüşü ve kampçıların gözde adreslerinden olacağını vurguladı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı