Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gövde gösterisi yaptı

Belediye Başkanı Tolga Tosun, aday adaylık başvurusunu CHP İlçe Başkanlığına yaptı. Tosun, aday adaylığı müracaatında Mirza’ya nezaket dersi verdi.

Belediye Başkanı Tolga Tosun,

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun,31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde aday adaylığı başvurusunu ilçe başkanlığına yaptı.

-Nezaket dersi verdi
Adaylık başvurusu üzerinden Dursun Mirza’ya yüklenen Belediye Başkanı Tolga Tosun “5 yıl önce aday adaylığımı Cumhuriyet Halk Partisi ailesi ile beraber açıkladım. O dönem İlçe Başkanımızın makamında başvurumu yapıp daha sonra da aşağıda aday adaylığı konuşmamızı yapmıştık. Gerçekten aynı heyecanı şu anda da taşıyorum. Heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmedik. Belediye Başkanı oldum ama hiçbir zaman örgütümden kopmadım. Bugün de yine aynı şekilde başvurumu yaptım. Tabii yıllardır örgütteki mücadeleden bahseden arkadaşlarımız, abilerimiz başvuruyu aynı şekilde yapmadılar. İlçe Başkanlığımızın bulunduğu konum, şimdiye kadar Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanlarının oturduğu koltuğun temsilcisi niteliğindedir. Yani bugün bir kurucu liderimiz hem Cumhuriyet Halk Partisi’nin hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün oturduğu koltuğun temsilcisidir. Başvuruların bu koltuğa yapılması gerekiyor. Yukarıdan aşağı ilçe başkanını çağırmak yerine, müracaatın yukarı ilçe başkanına yapılması gerekiyor.” ifadesini kullandı.

-Yorulmadık
Yaklaşık 56 aydır Bandırma Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü anımsatan Tosun, “Tabii meclis üyesi arkadaşlarımızla, başkan yardımcısı arkadaşlarımızla, örgütümüzle, sivil toplum kuruluşlarımızla beraber en adaletli, en şeffaf, kimseyi ayrıştırmadan, Bandırma’nın her yerine dokunan hizmetleri yerine getirmeye gayret gösterdik. Hiçbir zaman yılmadık, yorulmadık. Bir sürü felaket ve sıkıntı atlattık işte. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri gerçekleştirmek için ekip arkadaşlarımız ve örgütümüzle beraber 7/24 çalışmalarımızı gerçekleştirdik.” İfadesini kullandı.

-Vaat ettiklerimin yüzde 80’ini gerçekleştrdim

2019 seçimlerinde vaat ettiği projelerin yüzde 80’ini pandemi vb olumsuzluklara rağmen hayata geçirdiklerini vurgulayan Tosun, “Tek hedefimiz Bandırma Belediyesi’nin daha kurumsal, daha şeffaf, daha ölçülebilir, daha hesap verilebilir olması noktasında arkadaşlarımızla beraber çalışmamız. Bugün Bandırma Belediyesi’nin 100 yıllık tarihinde bizim dönemimizde Türkiye çapında 4 tane ödülü daha var. Bandırma gelişen bir kent ve önümüzdeki konjonktürde Güney Marmara’nın en önemli kenti olacak ve Balıkesir’in önüne geçecek kentlerden birdir. Kentimizin aldığı yatırımları ile birlikte yeşilimizi doğayı da hep beraber koruyacağımız şekilde ortak akılla nasıl bu zamana kadar geldik. Bunan sonra da hep beraber, el birliğiyle kentimizi daha iyi yerlere getirebilmek için aday olduk.” şeklinde konuştu.

-Herkesin desteğini bekliyorum

Konuşmasında bu güne kadar yaptığı çalışmalara da değinen Tosun “Vatandaşın ihtiyaçlarına dokunan, vatandaşının yanında olan, çocuğundan gencine, yaşlısından ihtiyaç sahiplerine kadar yanında olan bir evladınız, bir kardeşinizim. Bundan sonraki süreçte daha da tecrübelendik. Şehrimizin ihtiyaçlarını, beklentilerini gayet iyi biliyoruz. Eğer bizle beraber tek yürek tek bilek olursanız bu şehrin temel ihtiyaçlarının hemen hemen hepsini elbirliğiyle çözeceğiz. Bu nedenle sizlerin desteğini bekliyorum.” ifadesini kullandı.

-Ortak akılla hareket edeceğiz

Tosun devamında şunları söyledi “Yıllardır herkesin vaat ettiği ancak yapamadığı projeleri ortak akılla bizim liderliğimizde hep birlikte çözeceğiz, Bu güne kadar videolarla değil, kendi yapacaklarımızı vaat ettim. Bunların yüzde 80’ini de gerçekleştirdim. Cumhuriyetimizin ikinci 100.yılında Bandırma için vaat edeceğimiz projeleri mimarlar, mühendisler, oda ve borsaların içinde olacağı ortak akılla uygulamaya koyacağız” Tolga Tosun adaylık açıklamasına, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, STK’ların başkan ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DEVA Partisi Bandırma İlçe Başkanı
Sıradaki Haber Bu Seçimi Kazanacağız