" /> “GÜMÇED’e aidat borcum yok” – Marmara Olay

 • DOLAR
  %1,38
 • EURO
  %1,98
 • ALTIN
  %1,96
 • BIST
  %5,04
“GÜMÇED’e aidat borcum yok”

“GÜMÇED’e aidat borcum yok”

Cumhuriyet Halk Partisi 26.Dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, gazetemizi ziyaret etti. Tüm ziyarette, üyesi olduğu Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği’nin üyelik aidatlarını ödemediğine yönelik iddialara cevap verdi.

-Aidatlarımı düzenli öderim

Yıllarca sivil toplum örgütlerinde değişik görevlerde bulunduğunu anımsatan Tüm “Bu kurumların varlıklarını sürdürebilmelerinin yolunun üye aidatlarının ödenmesinden geçtiğini en iyi bilenlerdenim. Bundan dolayı üyesi olduğum tüm sivil topum örgütlerine üye aidatlarını zamanında ve düzenli olarak öderim. Bunun aksi yönündeki söylemler gerçek dışıdır. Konu kamuoyunun gündemine geldiğinde açıklamayı yapan arkadaşımızı da arayarak aidatlarımı düzenli ödediğim konusunda kendisini bilgilendirdim. Durum bundan ibarettir” dedi.

-Üyeliğimi taşımadım

CHP Bandırma İlçe Örgütündeki üyeliğini sonlandırdığına yönelik iddialara da cevap veren Tüm “ CHP Bandırma İlçe Örgütündeki üyeliğim devam ediyor. Ancak işlerimin büyük bir kısmını Edremit’te devam ettirmekteyim. Uzun yıllar inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin yönetim kurulu başkanı sürdürmekteyim. İşimiz gereği yurdun değişik yerlerinde faaliyet gösterebiliyoruz. İşlerimize farklı bir yerleşim yerinde sürdürmemiz CHP Bandırma İlçe Örgütündeki üyeliğimizin sonlandırdığımız anlamına gelmemelidir. İmkanlar doğrultusunda Bandırma’da bulunduğum dönemlerde ilçe örgütümüzün etkinliklerine katılmaya özen gösteriyorum. Hala CHP Bandırma İlçe Örgütünün üyesiyim. Bu güne kadar üyeliğimi farklı bir yere taşıma gibi bir düşüncem hiç olmadı, bundan sonrada olmayacaktır” ifadesini kullandı. Tüm, “2024’de yapılacak olan genel seçimlerde tekrar milletvekilliğine aday mısınız” şeklindeki soruyu “Evet adayım” diye yanıtladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?