" /> Gümçed’te kongre bitti ama tartışması bitmedi – Marmara Olay

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gümçed’te kongre bitti ama tartışması bitmedi

Gümçed’te kongre bitti ama tartışması bitmedi

Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği Bandırma Şube Başkanlığının Olağan Genel Kurulu Belediye Düğün Salonunda yapıldı. Tek liste halinde girilen seçimleri Gültekin Mutlu ve ekibi kazandı. 14 kişinin hazır bulunduğu genel kurul tartışma konusu oldu.

-Üyeliğinin düşürülmesine Çetinkuş’tan sert tepki

Dernek eski Üyesi İpek Çetinkuş, genel kurula ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, “Genel kurula davet edilmedim. Üyeliğimin aidatları ödemediğim gerekçe gösterilerek düşürüldüğü üçüncü şahıslardan öğrendim. Gültekin Mutlu’yu başarılı bulmadığımı her platformda dile getirdiğim için genel kurula aidatlarımın ödenmediği gerekçe gösterilerek genel kurula başkan tarafından davet edilmedim. Teamüller ve tüzük gereği dernek yönetimi tarafından aidat borcu bulunan üyelere genel kurul öncesinde borçlarını ödemeleri konusunda çağrı yapılması gerekiyor. Ancak bana Dernek tarafından bu yönde yapılan bir çağrı yoktur. Genel kurulun yapıldığını başkalarından öğrendim” dedi.

-Bu isimler aidatlarını ödediler mi?

Diğer dernek üyelerinin aidatlarını ödedikleri konusunda da endişelerinin bulunduğunu dile getiren Çetinkuş “Bu isimlerle her hangi bir problemin yok ancak kamuoyunun yakından tanıdığı isimler oldukları için Dernek Başkanı Gültekin Mutlu, Dursun Mirza, Namık Havutça ve Mehmet Tüm’ün üye aidatlarını ne zaman ödediklerinin belgeleriyle kamuoyuyla paylaşılmasını talep ediyorum. Bu isimler aidatlarını ödemediyseler benim için yapılan üyeliğin düşürülmesi uygulaması bu isimler içinde yapılmış mıdır? Yapılmadıysa neden yapılmamıştır?” diye sordu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Sorduklarınin aidat ödedigini sanmıyorum da, dediklerin Gültekin i o göreve getirdi ve o dernek maalesef hem siyasete, hem de faşizme alet edildi. Uye olmak isteyenlerin formlari çöp kutusina atildı, senin gibiler de (M.leventoglu dahil) ihraç edildiler. 14 üye kalmışsa iyi😊

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?