Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gümüş, basın mensuplarıyla bir araya geldi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel ve ulusal basın temsilcilerinin ilçemiz temsilcileriyle yemekli bir toplantıda bir araya gelen Müsiad Bandırma Şube Başkanı Cemal Gümüş, 2021 yılını değerlendirdi.

-Zor günlerde vatandaşlarımızın yanında olduk

Gümüş “Covid-19 salgınının etkilerinin sürdüğü, dünya üzerinde birçok siyasi, ekonomik, iklim değişikliği ve küresel ısınmaya bağlı olarak üzücü birçok doğa felaketleri yaşandı. Biz de meydana gelen yangın, sel gibi doğal felaketlerde Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşu olan Müsiad’ın Bandırma Şubesi olarak sıkıntıları bir nebze olsun hafifletmek için üyelerimizle birlikte yoğun bir çaba sarf ettik. Afet Bölgelerine ihtiyaçların ivedilikle ulaşması için gayret gösterdik. Yaşanabilecek bu ve buna benzeri olaylarda toplumsal duyarlılığımızı en üst seviyede göstermek suretiyle ülkemizin ve halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

-Salgın dönemi tüm sektörleri etkiledi

Gümüş “Devam eden süreçte ekonomik konjonktürde yaşanan dalgalanmalarla birlikte covid-19 salgınına da bağlı tedarik zincirinde yaşanan sorunların artışı mal ve hizmet ürünlerinin fiyatlarındaki artış özellikle enerji fiyatlarındaki gelişmelere bağlı olarak tüm dünyada enflasyonun yükselişe geçtiği bir yılı geride bıraktık. Bu enflasyonist baskı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yılın ilk çeyreğinde mal ve hizmet fiyatlarına yansıdı. Hükümetimizin almış olduğu ekonomik önlem paketlerine tam destek vermek suretiyle tüm üyelerimizle birlikte mal ve hizmet fiyatlarında yaşanan bu olağanüstü artışların azalması adına yoğun çaba göstermeye devam ediyoruz” ifadesini kullandı.

  • 2022 ülke ekonomisinin güçlendiği bir yıl olsun

Gümüş devamında şunları söyledi “2021 yılı Müsiad’ın mottosu olan “Fark Et” vizyonuyla başlatmış olduğu Türkiye’nin kalkınma gücünü artıracak ve dünya ile rekabet edebilen firmaların sayısını artırmak, ülkemizin ihracat gelirinin ve istihdamın da gelişimini sağlamak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. 2022 yılının Türkiye ekonomisinin güçlendiği ve yükseleceği bir yıl olmasını, Türk Liramızın değerinin diğer yabancı paralar karşısındaki değerinin olması gereken değerine geleceği bir yıl olması için el birliğiyle çaba sarf edeceğiz”

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayvalık’ın en büyük sıkıntıların biri
Sıradaki Haber Başkan Akın, Ayvalık’ın su sorununu tarihe gömecek ilk adımı