Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gürer’den çifte standart

Bandırma Lokantacılar Odası Başkanı

Bandırma Lokantacılar Odası Başkanı Hamit Levent Gürer bu gün yapılan olağan genel kurul öncesinde bazı gazetecileri sübjektif nedenlerle genel kurula katılmalarını yasaklaması bana göre akıl tutulmasıdır. Bu davranış basın özgürlüğüne aykırıdır. Başka bir deyişle halkın anayasa ile güvence altına alınmış olan “haber alma” hakkını engellemektir.

Olayla yakından uzaktan hiçbir ilgim bulunmamasına rağmen Esnaf Odalarımızın tarihinde bir örneği olmayan bu davranıştan dolayı Gürer’i bir basın çalışanı olarak kınadığımı açıkça ifade etmek isterim. Aynı hassasiyeti diğer meslektaşlarımız ve mesleki kuruluşlarımızın da göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Öncelikli olarak Güney Marmara Aktif Medya Çalışanları Derneğinin bu konuda bir açıklama yapması elzemdir. Zira genel kurula alınmayan gazeteci meslektaşlarımız bahse konu Derneğin üyeleridir.

Şu bilinmelidir ki; genel kurullar hiç bir  oda başkanının özel alanı değildir. Oda faaliyetleri ve çalışma programlarının belirlendiği genel kurulların basın yayın organları tarafından izleyip, yorumlaması sübjektif nedenlerle engellenemez. Gürer’in istemediği  gazetecilere haddini bildirmeye yönelik bu davranışını kabul edebilmek mümkün değildir.

 

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. EROL BEY YILLARDIR UĞRAŞTIN BİR TÜRLÜ İNDİREMEDİM BU ARKADAŞI KOLTUKTAN SENDE YAŞLANMIŞSIN ARTIK.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI