Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Güreşçioğlu: devrim niteliğinde çalışmalar yaptık

Roman sanatçı Tarık Mengüç ile bir süre görüşen Güreşçioğlu, AK Parti’nin Romanların özgürlük alanının genişlemesi ve hayat standartlarının yükselmesi için devrim niteliğinde çalışmalar yaptığını söyledi.

Roman sanatçı  Tarık

AK Parti Balıkesir Teşkilatlanmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cihan Güreşçioğlu, 14 Mart Türkiye Romanlar Günü kutlamaları kapsamında kamuoyunun yakından tanıdığı roman sanatçı Tarık Mengüç ile bir araya geldi. Tarık Mengüç ile bir süre görüşen Güreşçioğlu, AK Parti’nin Romanların özgürlük alanının genişlemesi ve hayat standartlarının yükselmesi için devrim niteliğinde çalışmalar yaptığını söyledi. İktidarları döneminde Roman vatandaşlara yönelik yapılan çalışmalara değinen Güreşçioğlu, bu kapsamda 2016 yılında demokratikleşme paketinin devreye sokulduğu dile getirdi.

-Ayrımcılığı ve mağduriyeti ortadan kaldırdık
İktidarları döneminde Romanların karşılaştıkları sorunlarla ilgili araştırmalar yapmak amacıyla, Roman Dil ve Kültür Enstitüsü kurulduğunu dile getiren Güreşçioğlu, “2009 yılında Türkiye’de ilk kez Roman çalıştayı gerçekleştirildi. Özellikle barınma noktasında ciddi adım atarak, TOKİ eliyle Balıkesir ve ilçelerinde Roman konutları yapıldı. Roman vatandaşlarımızı hayatın birçok alanında görünür kıldık, dünyada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmelerini sağladık” dedi. Ayrımcılığı ve mağduriyeti ortadan kaldırma amacıyla hareket ettiklerini belirten Güreşçioğlu “10 yıl önce Türkiye’de ‘Ben Roman’ım’ diyemeyen, ‘ben çingeneyim’ diyemeyen, bugün göğsünü gere gere ‘Roman çocuğuyum’ diyebiliyor” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AK Parti’nin Geleneksel Bayramlaşma Töreni
Sıradaki Haber Bandırma AK Parti’de bir ilk yaşandı