Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Güreşçioğlu: seçimleri Bandırma’da alırız

Güreşçioğlu: seçimleri Bandırma’da alırız

AK Parti Balıkesir İl Başkan Yardımcısı Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Güreşçioğlu, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerle aday adayı olacağı yönündeki iddialara açıklık getirdi. Güreşçioğlu “Teşkilat yapısı içindeki kişiler aday olmaz, görev verilir. Ben de aday değilim ancak genel merkezimiz ve karar vericilerin talimatları ışığında gece gündüz demeden halkımızın nabzını sürekli tutarak, onların düşünce ve duygu ve beklentilerine en uygun hizmet projeleri üstünde çalışarak eyvallah seçimleri Bandırma’da alırız kimse şüphe etmesin” dedi.

-Seçmen aptal yerine konulmanın faturasını CHP’ye kesecek
Güreşçioğlu “Bandırmada CHP’nin belli bir oyu var saygı duyuyorum. Nitekim kendisine gönül vermiş seçmenlerinin desteğiyle en son belediye başkanlığı seçimini de CHP kazandı. Ancak Bandırma halkı artık 10 senelik CHP belediyeciliği ile bir yere gelinemeyeceğini anladı. CHP’nin yapmaya çalıştığı gibi seçim stratejisini sadece büyükşehir belediyesini vurmaya çalışma üzerine kurarak seçimleri kazanmak mümkün değil. İnsanlar evvela ne sözler verildi, neler vaat edildi, neler yapıldı buna bakacaklar. Cin Çukuru Projesi, Malta Deresi ve Livatya Projesi ve daha birçokları, hiçbirisi gerçekleşmedi. İnsanlar aptal yerine konulmanın cevabını sandıkta vereceklerdir” ifadesini kullandı.

-Pazaryerinden başka elle tutulur bir proje yok
CHP’li Bandırma Belediyesi’nin elle tutulur bir pazaryeri projesi olduğunu dile getiren Güreşçioğlu “Güzel oldu tebrik ediyorum ama 10 senede zor bitti. Başka da bir şey yok. Çiçekle böcekle seçim kazanamazsınız. Biz Bandırma’da bir tavır koyuyoruz. Artık aptal yerine konmak istemiyoruz. Buna cevabı daha önceki yerel seçimlerde CHP ye oy vermiş Bandırma aşığı ve konforlu bir şehirde yasamak isteyen insanlar ideoloji gözetmeksizin verecektir. CHP seçmeni bu dönemde bence CHP’ye bir mesaj verecek ve diyecek ki “evet ben CHP’liyim ama bu dönemde sana bir mesaj veriyorum. Bu secimde şehrim için Ak Parti’ye oy vereceğim. Sen de bir daha geldiğinde daha doğru işler yap.” CHP seçmeni bu iradeyi ortaya koyacak niteliktedir çünkü hem Bandırmalıları tanıyorum hem de Bandırma’da CHP’ye oy vermiş kişileri tanıyorum. Kendi partilerini yukarı taşımak için bunu yapacaklardır. Bir özgürlük şehri olan Bandırma için bu refleksi vereceklerdir” şeklinde konuştu.

-Liyakat önemli
Her işte olduğu gibi siyasette de, belediye hizmetlerinde de liyakatın en önemli kriter olduğunu dile getiren Güreşçioğlu “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne güzel söylemiş: “Benim gözümde hiçbir şey yoktur; ben yalnız liyakat âşığıyım,” diye. Ve de biz de eyvallah Ak Parti olarak Bandırma Belediyesi için en likayatli ve halkımızın istisnasız her kesimini candan kucaklayan, halka hizmet Hakk’a hizmettir düsturunu benimseyen başkan adayı ve ekibini çıkarıp gece gündüz halkımızı dinleyip, nabzını tutup, en güzel hizmetlerin projeleriyle ve uygulamasıyla uğraşacağız. Hepimizin bildiği üzere yerel seçimlerde seçmenler için siyasi tutum ve tercihlerden çok verilen hizmetin kalitesi önemlidir. Bu nedenle en güzel hizmeti veren belediye başkanları ve ekipleri her zaman başka partilere gönül vermiş seçmenlerin de oylarını “emanet” olarak almışlardır. Çünkü o seçmenler o belediye başkanları ve ekiplerini “emin”, ve oylarını “emanet etmeye” layık olarak görmüşlerdir. Ve hizmetlerinden, herkesi eşit şekilde kucaklayıp, dinleyip, hizmet etmelerinden memnun kalmışlardır. Ak Parti olarak bu seçimlerde de bu konudaki en likayatli başkan adayı ve ekibini çıkaracağımızdan eyvallah kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

-MHP’li seçmene seslendi
Güreşçioğlu “Bandırmalı MHP’liler, HDP ile ittifak etmiş bir partinin adayına da gereken cevabı vereceklerdir hakeza. Cumhur İttifakı nasıl tüm ülke genelinde en güzel hizmetler verilmesinin önünü açtıysa, inanıyorum ki yerel seçimlerde ve belediye hizmetlerinde ve özellikle Bandırma özelinde de en güzel hizmetlerin verilmesinin önünü açacaktır. İnanıyorum ki oyunu İyi Parti’ye vermiş olanlar da yine aynı tepkiyi verecektir. Çünkü bu seçim genel seçim değil yerel seçimdir. CHP’lisi MHP’lisi AK Partilisi, İyi Partilisi, Saadetlisi bizler hepimiz akrabayız, kardeşiz, komşuyuz. Hepimiz birlikte büyük ve necip Türk Milletini oluşturuyoruz. Hepimizin ülküsü, kaderi bir. Bu seçim bizim seçimimiz, ailemizin, komşularımızın, esnafımızın, pazarcımızın seçimi çünkü burada yaşayanlar bizleriz. Bizler en iyi, en liyakatli belediye hizmetlerini hak ediyoruz. Biz, Ak Parti olarak eksiklerimizi gördük, kendimizi eleştirdik, geliştirdik, hatalarımızı anladık. Artık Bandırma’da siyaset ve jenerasyonlar değişti. Bizler Ak Partiliyiz ama Bandırma çocuğuyuz, Cumhuriyet çocuğuyuz. O anlamda bizim bir farkımız yok. Ak Parti bu seçimlerde kesinlikle belediyeyi kazanacaktır çünkü Bandırma’nın havası sert insanı da merttir. Biz bu şansı hakediyoruz ve Bandırmalının yüksek inisiyatif gücüne güveniyoruz. Artık değişim şart. Bu dönem bizim olacak. CHP de ilçede kendisini yenilemeli, hatalarını anlamalı, ve artık şapkayı önüne koymalı. Bandırma’nın daha ileri gitmesi için belediyede bize karşı çok iyi muhalefet etmeli” ifadesini kullandı.

-Yüksek su fiyatlarına değindi
Bandırma’daki yüksek su fiyatlarına da değinen Güreşçioğlu “Bandırma’da su fiyatları her zaman diğer ilçelerden pahalı olmuştur. Daha önce Durgut Ergin döneminde başlayıp Halil Ünlü döneminde biten bir Gönen Suyu Projesi bu. Su ilçemize Gönen’den geliyor yani yaklaşık 50-60 km’lik bir mesafe. Elektrik enerjisi ile o mesafeden pompalanıyor yani maliyeti var. Diğer ilçeler çok daha yakın kaynaklardan kendi basıncı ile şehre su veriyorken bizde durum farklı. Bunun büyükşehir ile alakası yok. Hemşerilerimizin bunu bilmesi lazım. 5 sene önce büyükşehir yoktu yine CHP belediyesi vardı ve su o zaman da pahalıydı. Tahsilatı artık büyükşehir belediyesi yapıyor evet, ama o suyun maliyetine de büyükşehir belediyesi katlanıyor. Bunda anormal bir durum yok insanlara anlatıldığı gibi Bandırma’ya karşı bir çifte standart da yok. Ben işte buna kızıyorum. CHP’li yöneticiler bunu pekâlâ bildikleri halde Bandırmalıları ve kendilerine inanmış oy vermiş seçmenini maalesef aldatıyor, kandırıyor” dedi.

-İlk yapacağımız iş su fiyatlarını gündeme almak olacak
1 Nisan’da Bandırma’da yerel seçimleri kazandıklarında gündeme alacakları ilk konunun su fiyatları olacağının altını çizen Güreşçioğlu devamında şunları söyledi “Bu konuda da hükümetimizin idare gücünden ve milletvekilimiz Yavuz Subaşı’nın Merkez Karar Yürütme Kurulu gücünden, engin siyasi ve bürokratik deneyiminden istifade edeceğiz. Seçmen gitsin vekilden söz alsın, teknik olarak, siyasi olarak ve bürokratik olarak mümkünse Bandırmalı bilsin ki o konu mutlaka çözülür. Bandırma artık bir değişimi hakkediyor, yeni bir heyecanı hep beraber yaşayalım. Bu dönemi Ak Parti almalı. Bakın o zaman ilçede neler olacak. Sadece belediye bütçesi ile yola çıkmıyoruz. İnanın ki hem ulusal hem uluslararası ne yatırımcılar var bölgede yatırım yapmayı bekleyen. Kontak halindeyiz. Hepsi yerel seçimleri bekliyor”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sarı: “İyi bir gruba düştük”
Sıradaki Haber Sarı: “İyi bir gruba düştük”