Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Halkın suyuna dokunan yanar”

Tüketicileri Koruma Derneği Bandırma

Tüketicileri Koruma Derneği Bandırma Şube Başkanı Mehmet Tanrıkut, gazetecilere yaptığı açıklamada “Baski’nin iflas etme gerekçesi ve Büyükşehir Belediyesinin ilçe belediyelerine olan borcu nedeniyle AKP, CHP, İYİ partinin suya yapacakları zamları kabul etmiyoruz” dedi.

-Zamlar dar gelirliler için ateşten gömlek
Tanrıkut “Her geçen gün yaşam şartları daha da zorlaşan emekliler, ücretliler ve dar gelirliler için bu zamlar ateşten gömlek olacaktır. Su ve toplu taşıma insanların en temel yaşam hakkıdır. Parasız veya çok az bir ücretle olmalıdır. Sosyal belediyecilik, gönül belediyeciliği bunu gerektirir. ‘’Her şey çok güzel olacak’’, ‘’Gönül belediyeciliği’’ söylemiyle yerel yönetimlere gelenler her şey rant, her şey kar mantığı ile hareket etmeye başlamışlardır. Daha dün toplu taşımaya şimdi de suya zam yapan üç parti hukuksuz bir şekilde halkı soymaya devam edeceklerdir. Belediyecilik, kar ve zarar hesabı yapılacak bir hizmet değildir. Büyükşehir belediyesinin ilçelere olan borcunun halkın cebinden yapılacak olan zamlarla karşılanacak olması gariptir”ifadesini kullandı.

-Hukuksuz bir dayatmadır
Bu zamların hukuksuz bir dayatma ve soygun olduğunu öne süren Tanrıkut “Halkın parasının talan edilmesine izin vermeyeceğiz. BASKİ’nin iflasının ve Büyükşehrin ilçe belediyelerine borcunun nedeni emekli, yoksul ve dar gelirli insanlar değildir. Cumhuriyet meydanında ilaçlama araçlarını, helikopterlerini sergileyip. Bandırma’yı sinek yuvası yapanlar ve Bandırma’ya hiçbir yatırım yapmayanlar, kötü yönetimler bu iflasların sorumlusudur. ‘’ Her şey çok güzel olacak’’ diyerek yerel yönetimlere gelenler, bu yanlış karardan bir an önce vazgeçmelidir. Belediye başkanlarının bu zam kararından sonra bölge milletvekilleri, nasıl ‘’hak, hukuk, adalet’’ deyip, ekonomik kriz altında ezilen, her gün gelen zamlarla açlık sınırının altında yaşayan insanların temel hak ve özgürlüklerini savunacaklardır” şeklinde konuştu.

-Suya zam yaptırmayız
Tanrıkut devamında şunları söyledi “Haksız zam kararları karşısında halkımız sahipsiz değildir. Tüm siyasi partilerin üyelerin, demokratik kitle örgütlerin ve sendikaları derneğimiz TÜK-DER ile dayanışmaya, zam sağanaklarına karşı ortak bir platform oluşturmaya çağırıyoruz. BASKi’nin, toplu taşımanın iflaslarının nedeni biz değiliz, kimler zarar ettirdiyse onlar ödesin. Halkın suyuna dokunan yanar, bu halk bunu affetmez. Suya zam yaptırmayacağız”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz,
Sıradaki Haber Palaz’dan BASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk’e Hayırlı Olsun Ziyareti