Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Harekete geçmenin zamanı geldi”

CHP Balıkesir Ahmet Akın,

CHP Balıkesir Ahmet Akın, Elazığ ve Malatya’da 41 vatandaşın canına mal olan depremin acısını yaşadıklarını yeni acıların yaşanmaması için ülke genelinde önlemler alınması gerektiğinin altını çizdi. “Acı tecrübelere rağmen afetlere karşı gereken önlemlerin alınmadığını acı bir şekilde gördük“ diyen Akın, her depremin vatandaşlara alınan önlemleri sorgulattığını, sorgulamanın değil artık harekete geçmenin zamanı olduğunu ifade etti.

-Okullara dikkat çekti

Akın, devamında şunları söyledi “ Okullar açılıyor. Geleceğimizi, evlatlarımızı eğitim ve öğretimleri için okullara emanet ediyoruz. Onların eğitimi kadar can güvenliği de ailelerinin önceliğidir. Okullarımızın depreme dayanaklılığının bu güne kadar ihmal edilmiş olduğunu düşünen vatandaşlarımız alınan önlemler ve okulların güvenirliği konusunda yetkililerden sorularına yanıt bekliyorlar. Büyük bir facia yaşanmadan bu depremleri bir uyarı olarak dikkate almalıyız. Eğitimle ilgili faaliyet gösteren ne kadar bina varsa deprem dayanıklılığına dair inceleme yapılmalı, sonuçlar, bilimsel veriler de sıralanarak kamuoyuyla paylaşılmalıdır”

-Uzmanların uyarıları dikkate alınmalı

Uzmanların sık sık uyarı yaptığının altını çizen Akın” Kaybedecek zamanımız yok! Daha hassas ve özenli çalışmalar yapılmalı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda çalışmalarını duyuyoruz. Fakat Balıkesirliler hassas ve özenli, bilim insanları sivil toplum örgütleri ve bu alandaki her oluşumla birlikte hareket edecek, koordinasyonu sağlayacak ve liderlik edecek Büyükşehir Belediyesi görmek istiyor.”dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı
Sıradaki Haber Tokmak kimin elinde?