Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Havutça: Bandırma’da 4 fabrika kapandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündem dışı söz alan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça,AK Parti Hükümeti döneminde Bandırma’da 4 fabrikanın kapandığını söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündem dışı söz alan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, AK Parti hükümetinin ekonomi politikalarını eleştirdi.
-Beyaz et sektörü can çekişiyor
Yanlış ekonomi politikalarından dolayı beyaz et sektörünün merkezi olan Bandırma’da firmaların iflas yada el değiştirdiğini dile getiren Havutça “İlçede kurulu bulunan beyaz et sektörünün önemli kuruluşlarından olan Şeker Piliç iflas etti, battı. Başka bir şirket olan Banvit Brezilyalıların eline geçti. Tekel fabrikası kapandı. Bu memleketin sigarasını, tütününü ABD emperyalizmine teslim ettiniz. Sizin işçiye, köylüye bir hayrınız var mı? Bandırma’da 4 tane fabrikayı kapattınız” dedi.

-Uğur’a yüklendi
Balıkesir’de kurulu bulunan Seka Kâğıt Fabrikasının 1,1 milyon dolara satıldığını anımsatan Havutça şunları söyledi “Fabrika şu anda çürüdü. Her yıl oraya Balıkesir’de olmayan 5 bin ton kömürü getirip halkı zehirliyorsunuz. Hani, ağlayarak, sızlayarak bir başkanınızı metal yorgunluğundan attınız ya, hani televizyonlarda ağladı, sızladı. Yok öyle yağma. Yargının önüne çıkaracaksınız, yargının. Balıkesir’de 1 milyar dolar parayı harcadı, ortada bir şey yok. Öyle “metal”dir, şudur, budur… Yargının önüne çıkaracaksınız, hesap soracağız: “O paralar nereye gitti? “ Havutça, “16 yıllık iktidarlarında Balıkesir’e bir çivi çakmayanlardan hesap sorma günü 24 Haziran 2018’de geldi” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gömeç Dalış
Sıradaki Haber Dikkatli dalgıç, martının hayatını kurtardı