Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Havutça: üniversiteye devri yapılmalı

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Kültür Bakanlığı’ndan viraneye dönen Bandırma Pertevniyal Hastanesi’nin Onyedi Eylül Üniversitesi’ne devrinin yapılmasını istedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Namık

CHP Balıkesir Milletvekili Avukat Namık Havutça, Bandırma Pertevniyal Hastanesi’nin Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ne devredilmesi için Kültür Bakanı Numan Kurtulmuş’tan biran önce gerekli adımları atmasını istedi. Havutça “Bandırma Pertevniyal Hastanesi uzun yıllar, Kurtuluş Savaşı yıllarından bu yana Bandırma’da sağlık alanında hizmet etmiş çok önemli bir tarihî anıt eserimiz. Bu eser şu anda Sağlık Bakanlığı tarafından boşaltıldı ve Kültür Bakanlığına, hazineye bırakıldı ama şu anda mezbele vaziyette ve gerçekten de tarih gözümüzün önünde yok olup gidiyor” dedi.

-Viraneye döndü
Balıkesir Kültür Müdürlüğü’nün Bandırma Pertevniyal Hastanesi’nin kendilerine devir edilmesi konusunda talepte bulunduğunu anımsatan Havutça “Genel Müdürlük bütçe yetersizliği nedeniyle bu talebi ret etti. Daha sonra Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Varlıkları Genel Müdürlüğü’nden burayı talep etti. Genel Müdürlük onay verirse Hazine’den Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi devri yapılacak. Anıt niteliğinde olan viraneye dönmüş bu hastanenin vakit kaybetmeden Bandırma Üniversitesine devredilerek gerekli restorasyon ve bakım çalışmalarının başlamasını Bakanlıktan bekliyoruz”dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AK Parti’nin Geleneksel Bayramlaşma Töreni
Sıradaki Haber Bandırma AK Parti’de bir ilk yaşandı