Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Hayalet Ağlar” projesi kapsamında sahil temizlendi

“Hayalet Ağlar” projesi kapsamında sahil temizlendi

Bandırma’da, Hayalet Ağlar Projesi kapsamında Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Bandırma S.S. Çakıl Köyü ve Çevresi Su Ürünleri Kooperatifi tarafından deniz dibi temizliği gerçekleştirildi.

Balıkçıların dalarak, dip temizliği yaptığı etkinlikle ilgili açıklamada bulunan kooperatif başkanı Turhan Çavdar, “Hayalaet Ağlar Projesi kapsamında 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Bandırma S.S. Çakıl Köyü ve Çevresi Su Ürünleri Kooperatifi olarak balıkçı üyelerimizle birlikte balıkçı barınağımızda farkındalık etkinliği düzenlendi. Deniz dip temizliğini yapma amacımız insanların çevreye daha duyarlı olmasını anlatmak, denizlerde canlıların yaşadığını ve bunları da göz ardı etmemeye dikkat çekmek için gerçekleştirdik” dedi.

Bandırma Balıkçı Barınağı’nda gerçekleşen farkındalık etkinliğinde, 2 gün boyunca denize dalan dalgıçların çıkardıkları ise dikkat çekti. Onlarca çuval atık denizden karaya çıkarılırken, aralarında itfaiyeci bareti, tepsi, hortum, cam şişeler ve araç lastikleri olduğu görüldü.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor
Sıradaki Haber Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor