Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Hayır çıkartma çabası şaşırtıcıdır”

“Hayır çıkartma çabası şaşırtıcıdır”

CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç, gazetecilere yaptığı yazılı basın açıklamasında, “2001 yılında, Bandırma ve  Türk Basketboluna  armağan olarak hizmete açılan  Kara Ali Acar Spor Salonu’nun Teksüt  Bandırma Basketbol Kulübü’nün ekonomik sebeplerle profesyonel liglerden çekilmesi sebebiyle boşalmasını, iktidar cephesinin ‘Bandırma Halkına Hayırlı Olsun’ diyerek sunmasını hayretler içerisinde okuduk. İktidar Partisi’nin Bandırma İlçe Başkanı’nın; Türk Basketbolu’nun böyle köklü bir kulübünün ekonomik sebeplerle kapanmasından ‘Hayır’ çıkartma çabası gerçekten şaşırtıcıdır” dedi.

-Ortada hayırlı olacak bir şey yok

Panç açıklamasında, “Öncesinde Banvit  geçtiğimiz sezon ise  Teksüt  sponsorluğunda mücadele etmiş olan Bandırma Basketbol Kulübü yıllarca Bandırmamızı Basketbol Süper Ligi’nde temsil etmiş, başarılar kazanmış hatta Avrupa Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizin defalarca bayrağını dalgalandırarak 2017 yılında Avrupa İkincisi olmuş bir kulüptür. Son olarak geçtiğimiz sezon Almanya, Belçika, İsrail ve Yunanistan’dan kulüpler Bandırmamıza takımımız sayesinde gelmiş, böylece kulübümüz şehrimizin uluslararası tanıtımına ciddi katkı sunmuştur. Kulübümüzün alt yapısından da birçok Milli Takım Sporcu’ su yetişmiştir. Böylesi bir kültürün, spor kulübünün yok olmasında; Türk Basketbolunun ve Milli Takımımızın oyuncu fabrikasının kapanmasında, hem şehrimizi hem de ülkemizi Avrupa’da başarı ile temsil edip tanıtan takımımızı kaybetmekte ‘Hayırlı olsun’ denecek hiç bir şey bulamıyoruz” şeklinde konuştu.

-20 yıldan beri var olan bir salon

Panç devamında şunları söyledi “Şehrimizde insanlarımızın ailecek maçları izlediği, yüzlerce çocuğumuzun alt yapısında emek vererek profesyonel sporcu olduğu, tarihe ev sahipliği yapan bu Spor Salonu ne yazık ki marka takımını kaybetmiştir. Kamu bankalarından sıfıra yakın oranlarda futbol kulüplerine milyonlarca lira kaynak akıtan İktidar, Türk Basketbolunun bu büyük marka değerinin yok olmasını kılını bile kıpırdatmadan izlemiştir. Aynı anlayış da şehrimizde ne yazık ki bu kaybın üzerine, var olan bir spor salonunun üstüne konmaya çalışmakta, bu ayıbı lütuf gibi Bandırmalılara sunmaya çalışmaktadır. İktidar bloğunun  ekonomik altın çağ vurgusu ülkemizi temsil eden, değeri  sınırlarımızı  aşmış  kulübümüzün batışına göz yumarken veya Bandırmamıza yeni bir spor salonu yapmak yerine yaklaşık 20 senedir var olan bir spor salonunu müjde olarak sunması ne kadar inandırıcıdır? Kaybedilen değer milli bir değerimizdir. Bunda hayır gören zihniyetten ne bu ülkeye, ne bu ülkenin sporuna, ne şehrimizin marka değerine hayır gelmeyeceği açıktır. İktidar bloğunun Bandırmamıza müjdesi , batmasına  göz yumulmuş kulübümüzden geriye kalmış 20 yıllık bir spor salonudur. Bandırmamızın ve gençlerimizin  beklentisi  ilgili bakanlıktan , çok yönlü spor  yapabilecekleri salonlarının yapılmasıdır”

Hatırlanacağı üzere, AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan ve Yönetim Kurulu Üyesi Kayhan İpek, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Elüstü ile birlikte, Banvit ve ardından Teksüt Basketbol takımları tarafından uzun yıllardır kullanılan ve yakın zamanda Gençlik ve Spor  İlçe Müdürlüğünün kullanımına geçen Bandırma Kara Ali Acar Kapalı Spor Salonunda incelemelerde bulunmuş ve ilçemize hayırlı olsun şeklinde açıklamada bulunmuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tükder’den ucuz yiyecek uyarısı
Sıradaki Haber Tükder’den ucuz yiyecek uyarısı