Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hedef 5 yılda 100 bin kitap

Bengi Projesi kapsamında 2

Bengi Projesi kapsamında 2 yılda ilçedeki okulların kütüphanelerine 20 bin kitap kazandırdıklarını açıklayan Bandırma İlçe Kaymakamı Günhan Yazan, hedeflerinin 5 yıl içerisinde kitap sayısını 100 bine çıkarmak olduğunu söyledi. İlçedeki kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için Bengi Projesi’ni ilçe genelinde uygulamaya konduklarını anımsatan Yazan “Bu projeyle okuyan bir kent yaratmak istiyoruz. Sadece çocuklar ve öğrenciler okumasın. Kaymakamlar, milletvekilleri, belediye başkanları, millî eğitim müdürleri ve toplumun tüm kesimleri kitap okusun istiyoruz. Buradan herkesi okullarımızdaki kitap okuma etkinliklerine davet ediyorum. Haftada 2 gün kitap okuma saatlerimiz var. 2 yıldan beri devam eden bu etkinlikler sonrasında ilçedeki kitap okuma oranımız 4-5 kat artmış durumdadır ”dedi.

-Kitaba ulaşım kolay olmalı
Öğrencilere kitap okutabilmenin yolunun kitaba ulaşımdan geçtiğinin altını çizen Yazan, “Geçen yıl düzenlenen bir kampanya ile okullarımızın kütüphanelerine 20 bin kitap koyduk. 5 yıl içinde 100 bin kitap hedefimiz var. Bu konuda iş adamlarından destek bekliyoruz. Bana param yok şu kitabı okumak istiyorum diyen herkese bu ilçenin kaymakamı olarak her türlü desteği vermeye hazırım” ifadesini kulandı.

-Tavsiye ediyoruz kendimiz okumuyoruz
Öz eleştiride yapan Yazan “Kitap okumayı seven bir millet değiliz. Maalesef böyle bir özelliğimiz var. Yıllardır bu konuda yoğun bir uğraş göstermemize rağmen kitabı zorunlu bir ihtiyaç maddesi haline getirmedik. Evden çıkan bir anne ve baba alışveriş listesini yazarken kitabı yazmıyor. Bizlerde çoğu zaman kitap okumanın önemini vurguluyoruz. Ancak bunu vurgulayanlarda çoğu zaman kitap okumuyorlar. Böylede bir özelliğimiz var. Bizler sadece birilerinin kitap okumasını tavsiye ediyoruz. Kendimiz okumuyoruz”şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamuoyunu bilgilendirin İYİ Parti Grup
Sıradaki Haber Çömez’den Sinan Ateş Açıklaması