Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Hedefimiz Birliği gıda devi yapmaktır”

Gazetecilere açıklama yapan Marmara

Gazetecilere açıklama yapan Marmara Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, hedeflerinin Marmarabirlik’i bir gıda devi yapmak olduğunu söyledi. Asa, “Çok satmanın yolu çok ürün almaktan, çok ürün almanın yolu da planlı bir alımdan geçmektedir. Peşin ve kısa vadeli ürün az ürün almak yerine, imkanlar dahilinde düzenli bir ödeme ile daha çok ürün almayı tercih etmeliyiz. Bu nedenle ortaklarımız kısa vade kazançlar yerine uzun vadeli düşünmeli. Marmarabirlik büyüdükçe ortaklarımızın kazancı ve refah seviyesi de artacaktır.” şeklinde konuştu.  

2023 hedefimiz 1 milyar liralık ciro

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen satış rakamları ve kurumun hedefleri ilgili de önemli bilgiler veren Asa, “2019 yılında 7 bin 200 tonu ihracat olmak üzere toplam 39 bin 500 ton ürün satışı gerçekleştirilmiştir. 2020 Yılında toplamda 45 bin ton ürün satmayı ve 730 milyon TL ciroya ulaşmayı planlıyoruz. 2023 Vizyonumuz olan 50 bin ürün satışı ve 1 milyar lira ciro hedefine emin adımlarla ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

10 yılda 160 milyon TL’lik yatırım

Göreve geldikleri 2010 yılından bugüne 160 milyon TL yatırım yaptıklarını açıklayan Asa, “Kooperatiflerimize yaptığımız yatırımlara birkaç örnek verecek olursak; Mudanya Kooperatifine 40 yıl sonra 7 bin 500 tonluk, Gemlik Kooperatifine 50 yıl sonra 4 bin 500 tonluk ve Edincik Kooperatifine 4 bin 650 tonluk modern depolama tesisleri ve çeşitli yatırımlar yapılmıştır.”dedi.


YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdek Kaymakamlığı’nın öncülüğünde Güney Marmara
Sıradaki Haber KAPIDAĞ TURİZM MASTER PLANI MASAYA YATIRILDI