Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Hedefimiz özel bireyleri hayata hazırlamak”

Derneklerinin 2017 yılında açıldığını

Derneklerinin 2017 yılında açıldığını anımsatan Bandırma Özel Çocuklar ve Özel Bireyler Derneği Başkanı Nihat Arslan, amaçlarının aileleri ve toplumu bilinçlendirerek özel çocuk ve bireyleri hayata hazırlamak olduğunu söyledi. Dernekleri bünyesinde bulunan atölyelerin ayrım gözetmeksizin, “Ben de kullanmak istiyorum” diyen tüm çocukların hizmetinde olduğunu dile getiren Arslan “Burada önemli olan şey çocuklarımızın yaratıcılıklarını geliştirmekti. Atölyelerimizde onların yerine bir şeyleri yapan değil bizatihi kendilerinin yapmasına önayak olan bir yaklaşım izlemekteyiz. Bizlerin de temel olarak maksadı çocuklarımızdaki işlevsel ve kullanılabilir yaratıcılıkları geliştirmektir. Sadece ürettirmek değil, ürettiklerinin işlevsellik ve gerekliliklerini çocuklarımıza öğretmek temel misyonumuzdur. Bu sürekli oyuncak satın almalarındansa, kendi oyuncaklarını üretmelerini sağlamak, eğitim materyali almalarındansa, bu materyalleri üretmelerini sağlamak gibi düşünülebilir” ifadesini kullandı.

-30 bireye hizmet verecek kapasiteye ulaştık
Arslan “2 yıllık dernek olmamıza rağmen taşın altına elini koyan ailelerimizle, gönüllülerimizle, komşularımızla ve destek veren tüzel kişiliklerle birlikte 200 m2’lik bir alanda faaliyet gösterecek düzeye ulaştık. CNC, torna atölyesinden, ahşap dağlama boyamadan, kıl testere zımparadan, oyun atölyesine kadar bekleme odası ve mutfağı olan şirin bir yer oluşturduk. Hali hazırda 15 bireyimize bu faaliyetleri yaptıracak, toplamda 30 bireyimize hizmet verebilecek kapasiteye ulaştık” şeklinde konuştu.

-Kaymakama teşekkür etti
Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’u bulundukları her platformda derneklerine davet ettiklerini açıklayan Arslan “Çocuklarımızın ürettiği el emeklerini kendilerine takdim ettik. Ancak muhtemelen programlarının yoğunluğundan dolayı kendilerini ağırlayamadık. Temennimiz onları da derneğimizde görebilmek faaliyetlerimizi kendilerine yerinde anlatabilmektir. Derneğimizin açılışı İlçe Kaymakamı Günhan Yazan tarafından bizzat yapıldı. Yoğunluğunun arasında bize de zaman ayırması ve uzun süre faaliyetlerimizi incelemesi bizleri ve çocuklarımızı çok mutlu etmektedir. Kendisinden bu özverili yaklaşımının ardından, geçen 2 yıl zarfında neler yaptık, nereye geldik, ne aşamalar kaydettik bu aşamalarımızı da görmesini çok arzu etmekteyiz” dedi.

-Gelin bir çayımızı için
Büyükşehir Belediyesi ve Bandırma Belediyesi’nden beklentilerini açıklayan Arslan “Bir kere bir sivil toplum kuruluşu olarak farkındalığımızı göstermek istiyoruz. Bizleri ziyaret etmeleri yerimizde yaptıklarımızı görmelerini istiyoruz. Büyükşehir ve ilçemizde birçok benzer kategoride dernek var. İstediğimiz eşit kategorideki sivil toplum kuruluşlarına eşit değil adil yaklaşımdır. Bize destek olanlara ve destek olmak isteyenlere hep şunu söyledik. Lütfen önce Derneğimize gelin misafirimiz olun varsa yapabileceğiniz bir katkı bunu yerinde siz tespit edin. Oyun atölyemiz yoğun çünkü 0-10 yaş arası çocuklarımız burada oynarken aileleri gönüllü uzmanlarımızca bilgilendiriliyor böylelikle kendi kendilerini eğitiyorlar. Diğer atölyelerimize de özel bireylerimizi bekliyor. Bunun için Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve İlçe Belediye Başkanı Tolga Tosun’u buradan derneğimize davet ediyor, gelin bir çayımızı için diyoruz” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı
Sıradaki Haber Erdek’te uyuşturucu operasyonu:2 gözaltı