Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hem iktidar hemde muhalefetler

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos ayı ilk toplantısında ilginç bir olay yaşandı. Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan vekili Yasin Sagay ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Birol Şahin, muhalefet partileri yerine verdikleri önergelerle Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışma ve icraatların durumunu sordular. AK Partili Yasin Sağay ve Birol Şahin imzalarının bulunduğu 9 önerge yapılan oylamanın ardından meclis gündemine alındı.

Yılmaz’dan hesap sordular

Sağay ve Şahin, belediyenin Covid-19 ile ilgili ne yaptığı çalışmalardan Zağnos Paşa Meydanında neler yapıldığına kadar 9 farklı önergeyi meclis gündemine taşıdı. Söz konusu maddeler meclis üyelerince kabulü sonrası ilgili komisyonlarda çalışma yapmak üzere havalesi yapıldı. Yasin Sağay ve Birol Şahin’in Büyükşehir’in çalışıp çalışmadığı konusundaki sorulara ise muhalefet partili sıralardan “muhalefetin işini de Yasin ile Birol yapar oldu” seslerinin yükselmesine neden oldu.

Kavgalarla anılmayacağız
Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Gurup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, artık Büyükşehir Belediye Meclisinin kavga ile değil Balıkesir’in gerçek sorunlarıyla ilgilendiğini söyledi. Muhalefeti çalıştırarak görüşlerini almak istediklerini bu nedenle söz konusu 9 önergeyi meclis gündemine taşıdıklarını ifade eden Şahin, “Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi bugüne dek gündeme hep kavga ve tartışmalarla gündeme geldi. Bu hoş ve doğru değil. Yücel Yılmaz başkanımızın da tavrı bu yönde değil. Muhalefetin ortaya koyduğu tartışmaların konusu “Komisyon üyelik sayısı, Encüman’e seçilme gibi aslında hemşerilerimizi ilgilendirmeyen kendi kişisel mücadelelerinden kaynaklı. AK Parti olarak bizim çabamız hemşerilerimizin gündeminin Mecliste konuşulması.  Bu tartışmalarda hep lüzumsuz tartışmalardı. Biz bu imajı değiştirmek istiyoruz. Hemşerilerimiz ne konuşuyor, neyi merak ediyor bu konuları Meclise taşımak, Meclis üyelerimizi bilgilendirmek, muhalefetin Belediye çalışmaları hakkında görüş ve önerilerini almak ve bu yolla hemşerilerimizin de bilgilenmesini sağlamak için hazırladığımız önergeleri Meclise sunduk, şimdi komisyonlar çalışmaya başladı. Önergeleri hazırlarken “ben muhalefet olsam nasıl soru sorarım” diyerek hiçbir kayırma gözetmeden olanı, olmayanı ve olması gerekeni sorduk..  ” dedi.

En büyük sorun muhalefet
Verdikleri önergeleri komisyonlara gönderdiklerini, Meclisimizde ilk defa bütün komisyonların çalışma yapacağını kaydeden Şahin,  Türkiye’nin de Balıkesir’in de en büyük sorununun muhalefet olduğunu, muhalefetin asli görevini yapmadığını, milletin gündemini değil sadece “her şeye karşı”  olan bir tavır ve kendi kişisel kavgalarını Meclise taşıyarak sanal bir gündem ile kavga görüntüleri ile Büyükşehir Belediyesinin yaptıklarını gölgeleme gayreti içine girerek  çalışıyormuş gibi   yaptığını öne sürdü. Muhalefete seslenen Şahin, “Buyurun birlikte çalışalım. Her şeyi burada konuşalım istiyoruz. Bu meclisin görevi kavga yapmak değil bu meclisin görevi Balıkesir’i ve hizmetleri konuşmak, hizmetler önermektir. Biz de bunu teşvik ediyoruz. O nedenle Yasin Sağay’la birlikte önergeleri verdik” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor geçen sezon Fenerbahçe U19
Sıradaki Haber Balkes İmzaları Patlattı