Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

HEM ilçe nüfusunun yüzde 28’ine hitap ediyor

Erdek Halk Eğitim Merkezi Müdürü Alkan, açtıkları kurslarla 32 bin nüfusa sahip Erdek’in yüzde 28’sine hitap ettiklerini söyledi.

Erdek Halk Eğitim Merkezi

Erdek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen 178 sosyal ve mesleki kurslara toplam 5 bin 743 kursiyerin katıldığı bildirildi.
Erdek Halk Merkezi Müdürü Bekir Alkan, gazetecilere yaptığı 2017-2018 iş yılında hedeflerinin sosyal ve mesleki amaçlı toplam 300 adet kurs açmak olduğunu söyledi. Bugüne kadar açılan kur sayısının 178 olduğunu dile getiren Alkan, bu kurslara katılan kursiyer sayısının ise 5 bin 743 olduğunu açıkladı. Açtıkları kurslarla 32 bin nüfusa sahip olan Erdek’in yüzde 28’sine hitap ettiklerini kaydeden Alkan, yıl sonu hedeflerinin ise bunu yüzde 40’a çıkarmak olduğunu söyledi. Kaymakam Ekrem Çalık Başkanlığına ilçede okuma yazma komisyonunun oluşturulduğunu açıklayan Alkan, “Komisyon muhtarlar, sivil toplum örgütleri ve kanat önderleriyle beraber ilçede okuma yazma bilmeyenlere yönelik alan taraması yapacak. Yapılan taramalar sonrasında Halk Eğitim Merkezi bünyesi okuma yazma kursları açılacak. 5 Mart itibariyle başlayacak olan kurslar mayıs ayının sonuna kadar devam edecek” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET